Recenzia: Logitech MX Anywhere 2

Dnes si predstavíme zaujímavý produkt. Áno poviete si, že ide o myš. Tu však musím zdôrazniť, že Logitech MX Anywhere 2 nie je hocijaká myš.


Logitech MX Anywhere 2 - Úvod, Balenie, Špecifikácie

Logitech tento model síce označuje za ultra – mobilný, no pripojíte ju doslova ku všetkému, čo má USB port a podporu HID (human interface device).

Rozmery myši sú 100,3 × 61,6 × 34,4 milimetra a hmotnosť dosahuje 106 gramov. Laser je typu Darkfield a maximálne DPI je 1600 (400 – 1600). Batéria je typu Li-Pol s kapacitou 500 mAh. Kompatibilita je zabezpečená s Windows 7 a novším, resp. Mac OS X 10.10, ako sme už naznačili tieto informácie sú iba orientačné a myš by mala fungovať s každým zariadením s USB.

Čo sa týka balenia, tie už roky u myší stagnujú. Výrobcovia sú v tomto smere akýsi „stratení“ a nevedia priniesť inováciu. Logitech napriek tomu zabalil túto myš do luxusného balenia, ktorý dáva pocit, že sa vám do ruky dostalo prémiové zariadenie. Každopádne, v balení nájdeme, piko unifying prijímač, prepojovací kábel, jednoduchý manuál a samotnú myš. Unifying príjimač nie je novinkou, avšak jeho „piko rozmer“ už áno. Nový prijímač vyčnieva z tela počítača či noteboku len 2,5 – 3 milimetra, áno čítate správne. Prijímač takmer nevidno.  

Komentáre (3)
dancenatic
Scrolling je na hlučnost oproti prvej generácie na tom lepšie? . Bez softu bočné tlačidla majú akú funkciu, posúvajú stránky dopredu a dozadu alebo je tam zase namapovaný na zadnom tlačidle start ako u niektorých myšiach od logitech od nástupu win8 ? Dalej, scrolling má oproti prvej gen. ten blbý lag, čo tam pridaly z neskoršim ovladačom u prvej gen. alebo už je to opravené? Prvý soft od Anywhere 1 bol ok a potom pridaly vylepšenia v podobe vyhladzovania scrollingu a tie som musel blokovat aj vo win update.
JurajR.
mám myšku (aj jej predchodcu) a viem potvrdiť, že má určite výrazne tichšie scrolovanie ako prvá generácia. Soft používa iný - Logitech Option (ten používa Logitech teraz na novšie bluetooth periférie a keďže myš má duálnu konektivitu, tak spadá pod tento softvér. Starší SetPoint sa mi ale páčil viac. Bez aplikácie pracujú bočné tlačidlá defaultne ako určí windows, čiže je to forward/back. Aplikácia sa ale sama ponúkne na inštaláciu po pripojení k PC a keďže som zvyknutý na premapované funkcie, tak ju mám nainštalovanú. Pod W10 nemám najmenší problém a ani na mojom windows tablete necítim nejaké problémy. S MacOS som ju skúšal len chvíľu, no ani tam nebol problém čokoľvek upraviť. Scrolling resp. funkcia smooth scroling sa dá vypnúť v appke (je tam enable/disable). Tiež sa dá nastaviť smer scrolovania (klasické alebo obrátené ako používa Apple) a senzitivita kolieska alebo pointeru. Soft zároveň stráži úroveň batérie a upozorní keď je vhodné myšku dobiť. Nabije sa ale pomerne rýchlo a vydrží dosť dlho.
dancenatic
Dík, možno ju niekdy aj skúsim. Na staršej som bol spokojný, pokial Logitech nepridal to vyhladzovanie scrollingu lebo to pridalo oneskorenú reakciu, čo starší soft nemal. Vypnutím to zase scrollovalo o nastavené riadky, neumožnovalo to plynulý scrolling.
Pridať nový komentár
TOPlist