EN

Recenzia hliníkovej skrinky Lian Li PC-6089A

Na www.hardwarezone.com sa objavila recenzia novšej skrinky od známeho TOP výrobcu Lian-Li. Lian-Li skrinky patria k najlepším a zároveň najdrahším, ktoré si bežný spotrebiteľ môže kúpiť. Je známe, že výrobca sa orientuje hlavne na celohliníkové skrine s čo najlepším prevedením a možnosťami. Nebolo tomu určite inak ani pri výrobe/návrhu skrinky Lian-Li PC-6089A, ktorej rozsiahlu recenziu som našiel na vyššie uvedenej adrese. Daný model sa mi naozaj veľmi zapáčil a tak si pozrite skrinku "snov".

Model Lian-Li PC-6089A v plnej paráde. Dizajn skrinky je klasický, ako pri ostatných modeloch od daného výrobcu, ale predsa len mierna a naozaj dobrá zmena - predný plexi panel. Modrý plexi panel dodal celej skrinke modernejší vzhľad, pričom je plexi a jeho prevedenie čiastočná kópia skriniek Coolermaster s plexi panelom. Miditower ma 5 veľkých, 3 malé externé pozície a 5 malých interných pozícii. 

 

Predný plexi panel a jeho dizajn. Je to klasické modré plexi, ktoré ma "kryciu a skrášľovaciu" funkciu. Vo vrchnej časti, kde sa nachádzajú 4 veľké pozície je plexi zmatnené.

 

K skrinke sa dodávajú hliníkové kryty na disketovú mechaniku. Ku kvalitnej skrinke patria dizajnovo pekné tlačítka vypínania a samozrejme skrutky bez nutnosti použitia skrutkovača. 

 

Poďme však späť k prednému panelu s veľkými mechanikami. Vedľa nich ( na oboch stranách) sa nachádzajú dva dlhé pásiky tmavého plexi, ktoré sú podsvietené. Stačí si pozrieť obrázok a vidno, že to vyzerá naozaj dobre.

   

Celkovo sa v skrinke nachádzajú 4 prídavné ventilátory (2ks chladiace pevné disky v spodnej časti nasávajúce vzduch dovnútra , 1 ks. na vrchu skrinky a 1 ks. na zadnej strane). Všetky vetráky sú napojené na 3-pozíciový regulátor otáčok. 

 

2 ks. vetrákov v prednej časti nasávajú vzduch zospodu skrinky. U iných modelov skriniek Lian-Li boli obvykle otvory na prednej strane. Na spodku skrinky sa nachádza úzky - podlhovastý otvor, pričom je na otvore umiestnená hliníková mriežka so zachytávačom prachu. 

 

Dokonalosť je vidno aj pri zdroji. Na zdroj sa prichytí držiak, pričom sa už potom zdroj aj s držiakom nasunie do pozície. Pod zdrojom sa nachádza otvor pre vetrák a vedľa neho dva pliešky. Tie pravdepodobne slúžia na uzamknutie skrinky resp. bočného panelu a vysúvacej základne pre dosku.

 

Bočný panel je v prevedení s plexisklom, pričom plexisklo nie je priehľadné, ale so vzorom. Vzorom sú v tomto prípade modré bodky. Uchytenie plexiskla je jednoduché a účinné...stačí pozrieť obrázky.

Pohľad na vnútro skrinky (lesklé :) ). Výrobcovia pre prípad pribalili aj akúsi ochranu proti porezaniu (bužírku).

5 malých interných pozícii pre pevné disky. Pevné disky sa umiestňujú zvislo, pričom aj v prípade zaplnenia 5-imi diskami nehrozí ich prehriatie - kvôli chladeniu dvoma 80mm vetrákmi, ktoré sú umiestnené pred držiakom.

 

Základný plech pre základnú dosku je vyberateľný, čo znamená, že základnú dosku nemusíte odmontovať - stačí celý plech aj s doskou zo skrinky vytiahnuť.

Veľmi pekné zábery na vnútro skrinky s namontovanou základnou doskou pre Intel P4.

Celá skrinka vrátane pozícii PCI a AGP kariet má nie klasické, ale skrutky na ktoré netreba skrutkovač. Pri cene skrinky je to podľa mňa viac, ako samozrejmosť. Záber na externé malé pozície z vnútra skrinky.

 

Uchytenie predného plexi ku skrike je prevedené cez magnety.

Skrinka je síce veľmi pekná a má výborné vlastnosti - bohužiaľ aj vysokú cenu, ktorá činí 300 dolárov. Ak zoberiem do úvahy, že je to cena bez dovozu k nám, tak u nás by asi stála cez 15000 Sk, čo je veľmi, veľmi veľa.

Zdroj: www.hardwarezone.com

gabo@pretaktovanie.sk

Pridať nový komentár
TOPlist