Recenzia externej čítačky pamäťových kariet 16 v 1

Určite viacerí z vás poznajú pamäťové karty, ktoré sa dnes používajú v rôznych prevedeniach v digitálnych fotoaparátoch, handheldoch a iných zariadeniach. Využitie je široké. Bežný užívateľ po nafotení a naplnení pamäťovej karty pripojí cez USB digitálny fotoaparát a kartu uvoľní - nahraje si dáta do počítača. Tým pádom má kartu opäť prázdnu a môže fotografovať ďalej. Čo však robiť v prípade užívateľa, ktorý fotí na statíve a "ťahať" digitál k PC v pravidelných intervaloch nie je veľmi šikovné (nie každý vlastní notebook a pracovný stôl hneď v miestnosti kde fotografuje -> teda má priamo napojený digitál na PC). Iný je prípad, ak vám známy chce ukázať fotografie na pamäťovej karte a musí so sebou priniesť celý fotoaparát. Na riešenie podobných situácii sa vyrábajú čítačky pamäťových kariet a keďže existuje viac typov kariet tak je lepšie, ak čítačka podporuje čo najviac typov. Dnes sa pozrieme na externú model 16 v 1, ktorý podporuje celkovo 16 formátov pamäťových kariet.

Balenie

Na začiatok sa pozrieme na balenie čítačky. Čítačka nemá výrobcu resp. značku, ale to nevadí pretože obal ako aj celkový prvý dojem je viac ako dobrý. Zariadenie je zaliate v obale, ktorý obsahuje samotnú čítačku, CD s ovládačmi pre staršie operačné systémy (Win 98/98SE/ME/2000), a samozrejme USB kábel.

Na prednej strane obalu nájdeme popis resp. názov produktu a zobrazene pamäťové karty, ktoré dokáže čítačka prečítať / zapísať. Zadná strana obalu obsahuje dôležité údaje o samotnom zariadení.

Komentáre (7)
diablik
teda nechcem posobit ako majster sveta, ale ten clanok mi pripadal, ako keby ho pisalo 5 rocne dieta.....gabo, gabo uz si napisal aj lepsie recenzie.....
redakcia
Nechapem, co sa ti na tom nezda? Clanok sice neobsahuje nejake testy rychlosti citania/zapisovania, a podobne technicke podrobnosti, ale na predstavenie produktu to vpohode postacuje.
diablik
nemyslel som uroven informovanosti clanku, ale jeho spracovania.....jednoducho sa mi zdalo byt napisane tak trochu infantilne. asi ako ked som ja na ZS pisal slohy..... ale to je len moj nazor, nechcem vyvolavat flame..
gabriel
Nie je problem DIABLIK skus nieco napisat o tom ty a rozhodne to nahodim. 5 rocne dieta ak nieco take napise tak zjem vlastne topanky. Na informativnost NO NAME produktu bezneho to uplne staci...a namiesto kritiky treba pisat...mozes mas volnu ruku nech sa paci :). To nie je recenzia zakladnej dosky....
pjongy
preboha diablik a co o tom chces este vediet? neze by si bol spokojny ze aspon daco je, sak sedci vieme co to je a naco to je. to GABO: uz som sa zlakol ze si napisal recenziu dacoho a nepredaval to :-) (ber to ako srandu) :-)
_KoNG_
Ale nemá čtešku XD karet :(
XP
a co si cakal ??? KRÉMEŠE ??? Predstavenie produktu nieje recenzia ... a okrem toho kazdy si dokaze predstavit na co by taka citacka pamatových kariet mohla byt ...
Pridať nový komentár
TOPlist