Recenzia externého boxu pre pevné disky RaidSonic IB - 360U - BL

Určite každý z Vás pozná externé rámčeky / boxy pre pevné disky, ktoré slúžia v prípadoch zálohy, prípadne ako prenosné disky. Na trhu je v ponuke nespočetné množstvo druhov a značiek od kvalitnejších, až po veľmi lacné a nekvalitné. V prípade, že užívateľ používa externý rámček na zálohy životne dôležitých dát bude na prvé miesto klásť kvalitu rámčeka a jeho prevedenie. Dnes sa pozrieme na externý box od spoločnosti RaidSonic s názvom IB - 360U - BL. Jedná sa o model, ktorý patrí do skupiny kvalitných rámčekov s veľmi dobrým dizajnom. V nasledujúcich riadkoch sa dočítate o tom, ako externý rámček dopadol nielen z pohľadu vyhotovenia, ale aj výkonu.

Raidsonic, balenie a príslušenstvo

RaidSonic

Spoločnosť RaidSonic sa zaoberá výhradne riešeniami pre pevné disky, či už sa jedná o externé, alebo interné rámčeky, SoHo / RAID systémy a zálohovacie systémy. Prevedenie rámčekov je veľmi bohaté, nielen čo sa týka kvality, ale aj možností pripojenia (USB2.0, Firewire a pod.) a prevedenia (pre 2.5" pevné disky, 3.5" pevné disky PATA/S-ATA, ale aj 5.25" CD/DVD/HDD). Spoločnosť sa zaoberá len týmito riešeniami a aj to sa odzrkadľuje na kvalite.

Balenie a príslušenstvo

Externý box RaidSonic IB - 360U - BL je zabalený v krabici, ktorá je vyrobená z tvrdého kartónu a poskytuje vlastníkovi veľmi dobré predpoklady na bezpečný prenos aj s už inštalovaným pevným diskom. Nielen kvalita spracovania, ale aj rúčka z umelej hmoty sú dostatočné na to aby užívateľ bezpečne prenášal externý rámček.

Po otvorení krabice je rámček (ďalej v článku ako box) uložený v ďalšej kartónovej "konštrukcii", ktorá ho oddeľuje od príslušenstva.

Príslušenstvo je bohaté: USB kábel, adaptér, napájací kábel, CD s ovládačmi, návod pôvodný a návod v Slovenskom jazyku. Príslušenstvo je zabalené v  priehľadných sáčkoch.

 

Komentáre (3)
combo
existuje niečo takéto aj pre sata disky?
gabriel
Samozrejme budeme to mat neskor v ponuke...;-)
combo
Tak díky, to ma potešilo.
Pridať nový komentár
TOPlist