Razer Orochi - špičková hráčska myš už aj k notebooku!

, Autor: Michal Kiradžiev

Úvod, Špecifikácie

Už sú dávno preč časy, kedy hranie hardvérovo náročných hier bolo výsadou klasických desktopových počítačov. Čoraz pravidelnejšie sa stretávame s notebookmi mamutích rozmerov, často krát osadenými štvorjadrovým procesorom a v lepšom prípade "len" jednou grafickou kartou s úctyhodným výkonom. Mobilita je v móde a sme toho svedkami aj na našich LAN párty, kedy nezanedbateľný podiel tvoria hráči s mobilnými platformami...

Faktom je, že "notebookovská" klávesnica je ako-tak použiteľná aj na hranie, no s integrovaným touchpadom veľa vody nenamútite. Logickým krokom je tak dodatočná kúpa myšky. Ako prví, z hráčsky orientovaných výrobcov periférií, na tento trend zareagovali v Razer a v polovici minulého roka ohlásili novinku kompaktných rozmerov - Orochi. Rovnako sa už dlhú dobu šepká o ROCCAT Pyra - mobilnej myške nemeckej konkurencie. Myška tvarom a dizajnom akoby z oka vypadla nedávno testovanej Kova. Dátum vydania je zatiaľ nepotvrdený.


ROCCAT Pyra

Škatuľa Orochi pripomína balenie Razer Mamba (recenzia), s tým rozdielom, že priehľadný plast nie je plexisklom ale "obyčajným", tenkým, ohybným plastom. Nič to však nemení na fakte, že som bol absolútne ohúrený, akým detailom výrobca venoval pozornosť pri návrhu balenia. V tomto boli Američania vždy majstri a stále vedia prekvapiť niečím novým. Každá škatuľka má na sebe detailné ikony toho, čo obsahuje vo vnútri, značky ako ju otvoriť alebo kam zasunúť pri spätnom balení. Všetky do seba zapadajú ako puzzle.Priesvitná časť škatule, v ktorej je umiestnená myška, má dokonca vlastné, odnímateľné, zelené pozadie s motívom osemhlavého japonského hada (Orochi), ktoré sa dá prípadne použiť ako obrázok na skrášlenie pracoviska.


Orochi (ilustračný obrázok)

Príslušenstvo je naozaj bohaté. V prvom rade je to nespočetné množstvo knižiek, manuálov, kartičiek a gratulácií ku kúpe. Ďalej v balení nájdeme dve AA batérie, kábel a neoprénové puzdro na prenášanie. Jednoducho, dostanete všetko, na čo si spomeniete, plus niečo navyše. :-)

Technické špecifikácie
Technológia senzora: laserový
Maximálne rozlíšenie senzora: 2000DPI / 4000DPI (bezdrôtový / drôtový mód)
Maximálna rýchlosť: 2,56m/s
Hmotnosť bez batérií: 68g
Hmotnosť s dvoma AA batériami: 116g
Počet tlačidiel: 7 vrátane kolieska
Špeciálne vlastnosti: drôtový / bezdrôtový mód, podpora bluetooth 2.0, interná pamäť, štýlové podsvietenie kolieskaPridať komentár

Posledné komentáre

Predmet Autor Dátum
oprava ucho1212 5. január 2010 - 11:29
herna ? ucho1212 5. január 2010 - 11:24
slusne mano8 4. január 2010 - 22:18
Herna mys MichalU 4. január 2010 - 20:57
cena Dawid2809 4. január 2010 - 13:43
Myš pitko1993 4. január 2010 - 11:53
parada neldor 4. január 2010 - 10:36
TOPlist