Razer Naga 2014 - 19 tlačidiel by malo stačiť každému

Miernou úpravou slávneho výroku by sa dala v krátkosti predstaviť inovovaná verzia MMO myšky Razer - Naga 2014. A teraz s plnou vážnosťou. 19 tlačidiel by naozaj malo stačiť každému. :-)


Razer Naga 2014 - Úvod, Balenie, Špecifikácie

Prešli presne dva roky, čo vám kolega predstavil bezdrôtovú verziu predošlej generácie Naga - Epic. Dnes už pomerne rozrastená rodinka myšiek s nezvyčajne vysokým počtom tlačidiel ráta so štyrmi členmi - už spomínaná Razer Naga Epic, Naga Hex, Naga Molten a nakoniec Naga s prívlastkom 2014.

Primárnym cieľom myšiek Naga je masívne multiplayerové online publikum, ktoré dokáže naplno využiť potenciál veľkého počtu programovateľných tlačidiel a možností makro manažéra. Naga výrobca prezentuje ako najpredávanejšiu MMO myšku, no na priamu otázku z akých analýz a čísiel vychádza je už menej zhovorčivý.

V masírovaní mozgov sú razeráci jednoznační majstri sveta a nenechali nás na pochybách ani tentokrát. Celú Naga famíliu zastrešuje úderný slogan - Get Imba (imba - imbalance, vo voľnom preklade niečo v zmysle "získajte výhodu").

Nová drôtová Naga prináša v porovnaní s minuloročným modelom niekoľko vylepšení, ktoré si bližšie predstavíme v ďalších kapitolách.

 

Balenie

Razer sa už roky rokúce drží toho istého štandardu balenia produktov - dva plasty, jeden priesvitný a druhý žabací, pevne zovierajúce myšku ukrytú za otváracími papierovými dvierkami. Na vyčerpávajúci popis vlastností je využitý azda každý centimeter štvorcový plochy škatule.

 

Príslušenstvo

Ešte predtým, než sa prederiete k priloženým brožúram, čaká na vás blahoprajný príhovor populárneho Razerguy. Ako hovorí...

...niet cesty späť. :-)

Produktovú brožúrku dopĺňa jeden pár hadích nálepiek s rozmerom 6x6cm. V krátkosti sa niečo dozviete o zapojení myšky a funkciách jednotlivých tlačidiel. Pre dokonalý zážitok vás sprievodca navádza k stiahnutiu aktuálnej verzie ovládacieho softvéru Synapse 2.0.

 

 

Technické špecifikácie

Razer Naga 2014
Technológia senzora
laserový 4G
Rozlíšenie senzora
8200DPI
Maximálna rýchlosť
5,1m/s; 50G
Hmotnosť
~135g
Odozva
1000Hz
Počet tlačidiel
19, z toho koliesko 3
Rozmery43mm - výška
75mm - šírka
119mm - dĺžka
Špeciálne vlastnosti
- Razer Synapse 2.0
- opletený kábel dlhý 2,1m
- dostupná aj verzia pre ľavákov
- zelené podsvietenie
Orientačná cena
~79,99EUR s DPH (odporúčaná koncová cena)
Stránka produktuRazer Naga 2014

 

Komentáre (4)
Broslowski
Top notch recenzia :) Vďaka
niko22
a kedy by sa približne mala dostat sem na SR do e-shopu?
Michal Kiradžiev
Podla vyrobcu by mala byt dostupna okamzite. Shopy ale budu najprv chciet dopredat stare skladove zasoby a az potom zrejme naskladnia novy model. Realne to vidim na koniec septembra.
Broslowski
Dobrá je veľmi dobrá. Kupujte :)
Pridať nový komentár
TOPlist