Razer Lancehead - had bez chvosta, no nie bez zubov

Nielen Lancehead dokazuje, že bezdrôtová technológia dnes dosiahla stav, kedy sa už nemusíme baviť o nejakých "lagoch", alebo len zlom pocite z myši na batériu. Rozdiel medzi káblom a vzduchom je natoľko zanedbateľný, že ho nemá zmysel riešiť. Problémom sú len tie nešťastné batérie...


Razer Lancehead - Úvod, Balenie, Špecifikácie

Asi žiadny iný výrobca nie je schopný tak spoľahlivo pokryť cenovú hladinu 150-180EUR za myš ako práve Razer. Ak patríte k majetnejším hráčom, Razer má pre vás riešenie bez ohľadu na obľúbený herný žáner, preferovaný štýl úchopu, či vkus. Na výber je od robotického Ouroborosa, cez MMO Naga Epic až po super drahú Mambu, kde pri pohľade na cenovku obídu mdloby nejedného Slováka.

Do rovnakého "hajsosajety" klubu sa snaží zapadnúť aj bezdrôtová hadia novinka menom Lancehead, ktorej devízou je laserový senzor s rozlíšením 16.000DPI, nová technológia adaptívnej frekvencie (otrocký preklad - Adaptive Frequency Technology (AFT)) a v neposlednom rade podpora novej generácie ovládača Synapse 3. Lancehead je jedným z mála zariadení, ktoré spolupracujú s BETA verziou Synapse 3 (ovládač je oficiálne k dispozícii na stiahnutie zo stránok výrobcu. V čase písania recenzie boli podporované myšky Lancehead, Lancehead TE a Atheris).

Ešteže Američania ctia úzus uvedenia lacnejšieho (mierne okliešteného) modelu, ktorý má spravidla za menom dve nenápadné písmenká TE (Tournament Edition). Pre Lancehead to znamenalo obetovať bezdrôtový mód a laserový senzor nahradil optický s rovnakým rozlíšením. Pri pohľade na špecifikácie je viac než isté, že pre väčšinu hráčov bude o 70EUR lacnejšia turnajová edícia preferovanou voľbou. Okrem dramaticky nižšej (aj keď stále vysokej) ceny odpadajú opletačky s nabíjaním a optické senzory sú stále považované za nadradené tým laserovým.

My sme do testu dostali plnohodnotnú Lancehead "se vším všudy", takže poďme rozbaľovať.

 

Balenie, Príslušenstvo

Krabička síce útla (na high-end Razer nezvyk), zato prepracovaná do najmenšieho detailu. Každá drobotina v nej má svoje miesto, všetko prehľadne usporiadané v troch poschodiach. Na vrchu tróni dokumentácia s "aršíkom" nálepiek, pod ním myš a na úplnom spodku ostatné príslušenstvo. Žiadna dokovacia stanica po vzore ROCCAT Leadr, len USB kábel, 2,4GHz rádio prijímač a predlžovací adaptér. 

 

 

Technické špecifikácie

Razer Lancehead
Technológia senzora
laserový (Razer 5G)
Rozlíšenie senzora
16.000DPI
Maximálna rýchlosť
5,35m/s
Hmotnosť
~111g
Odozva
1000Hz
Počet tlačidiel
9, z toho koliesko 1
Rozmery 38mm - výška
71mm - šírka
117mm - dĺžka
Orientačná cena
Razer Lancehead, RZ01-02120100-R3G1 môžete kúpiť v e-shopoch za cenu od (Zdroj: Heureka.sk)
Porovnať ceny >>
Stránka produktu Razer Lancehead

 

Pridať nový komentár
TOPlist