EN

Razer BlackWidow Chroma v2 - dostali sme opierku. Konečne.

Kto čítal aspoň jednu z našich, už hádam aj piatich, recenzií predchádzajúcich BlackWidow klávesníc, má vcelku jasno, ako vyzerá. Najnovšia revízia klávesnice spred takmer troch rokov sa opäť nesnaží o žiadnu revolúciu a prináša len drobné inovácie.


Razer BlackWidow Chroma v2 - Úvod, Balenie

V čase, keď si Cherry a Corsair povedali "áno", Američania pochopili, že bude asi rozumnejšie poobzerať sa po alternatívach. Chvíľku vyrábali kópie Cherry spínačov s jedným, chvíľku s druhým Číňanom, až sa nakoniec prepracovali ku kompletnej (vraj) "in house" produkcii mechanických spínačov.

Podľa špecifikácií sú Razer spínače dokonca lepšie než originál a aj keď sa po rokoch tlačidlá Cherry znovu objavili v Razer perifériách, ide predovšetkým o lacnejšie, nižšie modely klávesníc BlackWidow. Prémiovky zostávajú v RGB réžii Razeru.

Ten si spočiatku musel vystačiť so zelenými spínačmi (alternatíva k CherryMX Blue - taktilná odozva, počuteľný klik), no bolo jasné, že skôr či neskôr bude musieť dorovnať ponuku nemeckého konkurenta o ostatné obľúbené verzie. Dobrým zvykom Číňanov je, že okrem základnej charakteristiky spínačov zvyčajne skopírujú aj farebné rozlíšenie. Skrátka, červený Khail = červené Cherry, hnedé TTC = hnedé Cherry.

Aby to ale nebolo až také jednoduché, Razer zavádza svoj vlastný "color coding" a po krikľavo zelenej máme tu česť s oranžovým (alternatíva k hnedým CherryMX - taktilná odozva, bez výrazného kliku) a najnovšie aj so žltým spínačom (obdoba sivých CherryMX Speed, čo sú lineárne spínače s nižším zdvihom). 

 

Praktický tester so všetkými troma typmi spínačov v jednej kompaktnej škatuľke.

 

Balenie, Príslušenstvo

Vecička v diere v pravom spodnom rohu nie je súčasť klávesnice, ale, prosím pekne, kľúčenka, ktorú Razer pribaľuje ku každej "vé dvojke". Pozostáva z jedného spínača v plastovom puzdre so šnúrkou a mini karabínkou, pomocou ktorej prívesok pripevníte na kľúče. Nechýba mu Chroma podsvietenie, aktivované prostým stlačením klávesu (LEDka začne cyklovať farebné spektrum).

Pod klávesnicou nájdete kľúčový prvok BlackWidow v2 - odnímateľnú opierku zápästia a okrem nej už len brožúru s návodom, vrúcny pozdrav od generálneho a dve čierno-strieborné nálepky.

 

 

Špecifikácie

Razer BlackWidow Chroma v2
Materiál
plast
Typ spínačov
mechanické, Razer Orange/Green/Yellow
Dĺžka kábla
2m
Rozmery
475mm (šírka)
171mm (hĺbka)
39mm (výška)
Hmotnosť 1,5kg
Operačný systém
Windows, MacOS
Orientačná cena
Razer BlackWidow Chroma V2 môžete kúpiť v e-shopoch za cenu od (Zdroj: Heureka.sk)
Porovnať ceny >>
Stránka produktu Razer BlackWidow Chroma v2

 

Komentáre (2)
Von Kedoslav II.
Su situacie, kedy by som chcel aby sa mi Razer viac kazil :D
I2
..to este stale maju okrem ,,povestnej kvality´´ by razer online pripojenie k ovladacom ?! ako povedal Steave Jobs : -ludia nevedia co chcu ,musime im to nanutit. Holt - za blbost sa plati a niekde aj preplaca ;-)
Pridať nový komentár
TOPlist