Raijintek Styx - hliníkový elegán

Po Raijintek Aeneas tu máme ďalšiu skrinku od tohto Nemecko/Taiwanského výrobcu. Dnes sa pozrieme na elegantnú, hliníkovú a pomerne malú verziu micro ATX skrinky s menom Styx. Do rúk sa mi dostala jej červená verzia. Dokáže Styx zamiešať kartami medzi micro ATX skrinkami rovnako ako sa o to pokúsil Raijintek Aeneas?

 


Raijintek Styx - Balenie, príslušenstvo, špecifikácie

Raijintek Styx príde zabalený v malej krabici. Tak ako väčšina skriniek je aj Styx zvnútra chránený fóliou a polystyrénom, ktorý má samotnú skrinku uchrániť proti prípadným nárazom. 
 
 
 
Podľa označenia na krabici by mala byť skrinka červená, ale na vlastné oči pôsobí farba skrinky skôr ako mix červenej a ružovej farby.
 
 

K príslušenstvu skrinky sa dostanete potom, čo odskrutkujete štyri skrutky v bočnici. Príslušenstvo je pomerne jednoduché. V jednom vrecku nájdete skrutky a dve sťahovacie pásky. Návod je v skrinke priložený samostatne.

 
 

Špecifikácie

Materiál hliník, oceľ
Základné dosky MicroATX / ITX
Počet PCI slotov 5
Počet pozícii pre 3,5" disky 3 alebo 1
Počet pozícii pre 2,5" disky 2 alebo 4
Počet pozícii pre 5,25" mechaniky 1 slim
Maximálna výška CPU chladiča 180mm
Maximálna dĺžka zdroja výrobcom neudávaná, minimálne okolo 170mm
Maximálna dĺžka grafickej karty 280mm
Dodávané ventilátory 1x 120mm vzadu
Možnosti chladenia
Vzduchové chladenie
2x 120mm hore
1x 120mm dole
1x 120mm vzadu (1 osadený)
Vodné chladenie
240mm hore
Objem skrinky 25,3l
Dostupné farby čierna, biela, červená, strieborná, modrá, zelená, zlatá
Rozmery (s nožičkami a skrutkami) 210 x 360 x 335mm (š x v x h)
Výbava predného panela
2x USB 3.0
3,5mm jack pre slúchadlá
3,5mm jack pre mikrofón
tlačidlo pre zapnutie
Cena
Kde kúpiť Raijintek STYX?
v e-shopech
od
(Zdroj: Heureka.sk)
 
Komentáre (3)
Diablo1st
Pekná recenzia :) Dali by si ešte doplniť teploty v rôznych módoch ventilátorov? Napr. vrchné nasávanie, spodok výfuk resp. naopak, Vplyv na teploty PSU, ak je ventilátor otočený do predu alebo naopak. Toto jediné mi v tejto recenzii chýbalo. Aj keď viem, že teploty nebudú nejako extra porovnateľné, aspoň by sme videli vplyv na orientáciu ventilátorov na teploty CPU, GPU a PSU.
Lukáš Lancz
Dik :) bohuzial testy roznych konfiguracii uz neviem spravit. Zostava co bola pouzita na build je uz v inom pc, graficka poslana na step up u evga... Navyse Raijintek ma urcite pravidla a recenzia uz musela ist von. Ale uz mam testovaciu zostavu na skrinky a kazda dalsia skrinka bude navzajom porovnavana. Mam k dispozicii nato 2 GPU: R9 390 fury nitro a malicku pasivnu GT210, takze ak sa aj do niektorej nezmesti R9 spravia sa testy na GT210
Diablo1st
Jooj to je škoda. Ono mne ani nejde o teploty ako take, skôr ma zaujímalo to porovnanie, ktorá orientácia prúdenia vzduchu je pre túto skrinku najlepšie. Ale teším sa na ďalšie recenzie podobných a menších skriniek :)
Pridať nový komentár
TOPlist