Raijintek Ereboss Core Edition – vystačí si aj bez ventilátora

 
Priaznivci absolútne tichého chladenia, ktoré bude nepočuteľné aj v záťaži majú na výber v podstate z dvoch možností. Kvalitné modulárne vodné chladenie na mieru s pomalobežnými ventilátormi alebo pasívne chladenie úplne bez ventilátorov. Poriadne vodné chladenie je však výrazne drahšie v porovnaní s klasickými vzduchovými chladičmi, jeho montáž je komplikovanejšia a voľba preto často padá na vzduchové chladiče. Horúcim adeptom je aj Ereboss Core Edition od Raijintek, ktorý si bez problémov poradí aj s pretaktovanými procesormi a to bez ventilátora.


Raijintek Ereboss Core Edition – Balenie, príslušenstvo, špecifikácie

 
Chladič Ereboss Core Edition vychádza v princípe z klasického Ereboss chladiča, no výrobca ho celý zladil do elegantných čiernych farieb. Tomu zodpovedá aj balenie, ktoré odráža čierno-červené farby firmy Raijintek. 
 
 
Po otvorení krabice sa na slobodu dostane dvojica antistatických vreciek, v ktorých je uložené príslušenstvo. Montážne prvky pre Intel a AMD sockety sú samozrejmosťou, výrobca však myslel aj na možnosť osadenia ventilátorov hoci je chladič určený primárne na pasívne chladenie a prihodil do balenia 8 spon pre ventilátory. Čo ma však potešilo viac bol jednoduchý, no praktický skrutkovač v tvare L (aj vám pripomína skrutkovače, ktoré pribaľuje Noctua?). Snáď len teplovodivá pasta mohla byť lepšia a nie lacno vyzerajúca na jedno použite bez označenia.
 
 
Pod príslušenstvom je vrstva penovej výstelky, ktorá veľmi dobre zvrchu a z boku chráni pasív. Zospodu je podobná penová vanička a chladič sa tak musí cítiť ako v perinke a dobre je chránený pred nárazmi.
 
Kompatibilita je bezchybná a chladič môžete použiť aj na najnovších Intel Skylake či Broadwell-E procesoroch s paticou LGA 2011-v3. V našich obchodoch sa chladič predáva asi za 35€.
 

Špecifikácie

Raijintek Ereboss Core Edition
Rozmery pasívu
140x110,5x160mm (š x h x v)
Hmotnosť
808g
Materiál rebier
hliník s čiernym poniklovaním
Heatpipes
6x6mm
Materiál heatpipes
meď s čiernym poniklovaním
Základňa
poniklovaná meď
Ventilátor
žiadny, pasívn kompatibilný so 120mm a 140mm ventilátormi
Cena
v e-shopech
od
(Zdroj: Heureka.sk)

 

 

Pridať nový komentár
TOPlist