Prvý slovenský test 3D tlačiarne

Táto recenzia je opäť veľmi nezvyčajná pretože prvýkrát spolu nazrieme do sveta 3D tlačiarní. Na trhu máte veľké množstvo 3D tlačiarní, nám sa však dostala do testu cenovo zaujímavá čínska tlačiareň Alfawise EX8 s veľmi dobrým hodnotením na stránke predajcu.


Balenie

Alfawise EX8 dorazila v pomerne veľkej krabici s váhou až 8.8 kilogramu. Samotná tlačiareň váži o niečo menej, približne 7 kilogramov. Rozmery zariadenia sú 47,6×37×43 centimetrov. EX8 dokáže vytvárať 3D objekty s rozmermi maximálne 220×220×240 milimetrov, pričom hrúbka línie môže byť maximálne 0.4 milimetra.

Krabica je rozdelená do 3 segmentov a podľa výrobcu zaberie montáž asi 2.5 hodiny. Prax je bohužiaľ iná a prvýkrát budete zápasiť s montážou skôr 5 – 6 hodín. Výrobca uviedol na trh mierne upravenú verziu, ktorá má inak riešené balenie, takže oproti mojej krabici by stavba mala byť jednoduchšia. 

Alfawise EX8 si môžete kúpiť v internetovom obchode Gearbest za 138 eur.

Prvý segment obsahuje všetky skrutky, montážne kľúče a kabeláž, a najpodstatnejšiu časť výhrevnú podložku. Ďalší segment obsahuje všetky plastové časti, ktoré sú zabalené ešte v ochrannej fólii. Strhnúť ochrannú fóliu je inak umenie, len táto časť vám bude trvať 1 – 2 hodiny! Posledný segment obsahuje mechanické časti, motorčeky, displej, samotný taviaci hrot a rozmontovaný držiak na kotúč s materiálom.

Ako som už spomínal, na montáž si pripravte niekoľko hodín. Začína sa so spájaním plastov. Nasleduje inštalácia tyčí pre pohyb motorčekov a inštalácia samotných motorčekov. Ďalším krokom je montáž pomerne veľkého zdroja a samotného taviaceho hrotu. Posledným krokom je inštalácia displeja a samotné káblovanie a flexovanie káblov. V mojom prípade som žiaľ narazil na horší displej, pretože potenciometer má slabšie kontakty a nepodsvieti korektne displej. Po zatlačení tlačidla sa displej rozsvecuje. Je to skôr kozmetická vada a nevadí to nijak používaniu. Displej svieti aj keď nie dostatočne. Ideme na testovanie.

Komentáre (10)
Michal

dobre rano. Preco recenzujete taku sunku? To ste mali radsej pisat o ender3 ktora je o par eur drahsia, no oproti tejto akrylatovej je konstrukcia z hlinikovych profilov. Stabilita ovela lepsia a narocnost obsluhy ovela nizsia. Toto je sestra Anet a8 ktora sa na bazosi predava po 90€,lebo lazdy kto ju skusil(vratane mna), viebze je to srot ktory odradi od seriozneho hobby

Lukáš Lancz

Recenzovali sme ju preto lebo prave tento kus nam poslali na test.

michal

recenzuhete sunku ktoru si kupi len troll. Ender3 stoji 124€ a posklada ho aj lajk za 40 minut. Navyse je z hlinikovych profilov, nie ako tento klavir z akrylatu. O tom ze ked sa prenesie na ine miesto ako tam kde bola nastavena a uz nebude tlacit ani nepisete..

Lukáš Lancz

Ako som pisal vyssie, tento model sme dostali na test tak sme ju otestovli

Otaznik

Prosim ta, kde kupis ender 3d za taku cenu? To je nezmysel.

Karolkm

Ocakaval by som ze ukazete aj nieco vytlacene ked uz recenzujete tlaciaren...
Nemam s 3d tlacou ziadne skusenosti, ale po precitani tejto “recenzie” by som sa ani do ziadnej ani nehrnul...

Andrej

Trochu som nepochopil recenziu.. Avšak ja mam tlaciaren už nejakeho pol roka.: Zo zaciatku som vahal kupit lacnu a do drahej sa mi to neoplati, kedze netlacim 24/7. Tak som si kupil Ender 3.. Avšak treba možno ako v tomto prípade rátať s tým, že na nastavenie a pochopenie všetkych princípov miniete aj jednu špulku a týždeň času. Ako dá sa zložiť zapojiť a tlačiť kvalita je akceptovatelna ale ak chcete vyžmýkať maximum hlavne čo sa týka kvality a efektívnosti to chce nastavenia k svojim preferenciám. Možno táto by tiež bola ok na velmi hrubú nekvalitnú tlač ale tiež to chce čas na nastavenie

Peter

Pan Lancz
Vedeli by ste otestovat tlaciaren MarkerPi K5 plus? Kontakt na mna najdete na stranke. Dakujem

Lukáš Lancz

Na akej stranke? :)

Cowgirl

Zdá sa, že funkčný revolver ste nevytlačili ;)

Pridať nový komentár
TOPlist