Projekt Kelvin s Fractal Design

Nový mod počítačovej zostavy založený na skrinke Define S a vodnom chladení Kelvin od spoločnosti Fractal Design. 
 
Aj napriek tomu, že som súťaž od spoločnosti Fractal Desing a pretaktovanie.sk nevyhral, nakoniec som sa rozhodol si PC zostavu poskladať aj napriek môjmu neúspechu v súťaži. A s potešením musím skonštatovať, že svoju voľbu neľutujem. 


Úvod a prevedenie

Úvod

Svoj projekt som už v súťaži nazval projekt Kelvin, vďaka vodnému chladeniu, preto som symbolicky nazval aj tento článok rovnako. Po tom, čo som so svojím projektom strávil viac času ako so svojou frajerkou, vám popíšem, a teda aj ukážem, svoju novú PC zostavu. V prvom rade sú to použité komponenty a úpravy, ktorým som sa venoval, a potom si povieme niečo k celej zostave a nevynechal som ani testy teplôt. Ešte predtým než začneme sa chcem poďakovať firme Fractal za prejavenú dôveru, pánovi Očenášovi z tichepc.sk za pomoc a rady pri tvorbe kabeláže a uživateľovi Le_Frog z fóra pretaktovanie.sk za pomoc s výrobou krytu zdroja.

 

 

Použité komponenty
 
- Fractal Design Define S
- Fractal Kelvin S36
- Intel Core i5 4690K @ 4.6GHz pri 1.25 V
- 4 x Corsair AF120
- Asus Maximus VI Formula
- 4x4GB Kingston HyperX Fury 1600MHz
- MSI AMD Radeon R9 380 2GB Gaming
- SSD Kingston HyperX Fury 250GB
- Cooler Master V700
 
Úpravy
 
- výroba vlastnej kabeláže
- výroba krytu na zdroj
- prestriekanie a úprava prednej masky
 
O samotnom chladení a skrinke sa nebudem veľmi rozspisovať. Čo sa týka spracovania skrinky a chladenia, je na ukážkovej úrovni. Nikde nič nevŕzga a všetko lícuje ako má. Pri skrinke musím vyzdvihnúť aj výborný cable managment a ľahkú montáž komponentov. Skrinka sa mi páčila od prvého okamihu, aj kvôli jednoduchému dizajnu, ale aj kvôli absencii pre mňa zbytočných košov pre pevné disky a mechaniky. Naopak pri chladení by som skritizoval nie moc doladenú montáž (plastový zadný držiak ? Naozaj?), ako aj absenciu napr. podsvieteného loga. Čo sa ale týka chladiaceho výkonu a hlučnosti, nemám žiadne pripomienky.
 
 
Komentáre (6)
landrower
pekna cista zostava :) tie drziaky na kable si musim pozriet niekde, presne to chyba mojej :D
hawo
Dakujem :) Na tichepc ich najdes :)
yesper
klobuk dole;)
hawo
Dakujem ;)
hurkov
da sa.... davam takych 50%
hawo
Tiez dakujem ;)
Pridať nový komentár
TOPlist