Porovnali sme dvoch kórejských titánov - diel I. LG G Flex 2

Máte dilemu, ktorý zo špičkových smartfónov kúpiť? Pokúsime sa vám pomôcť. Spoločnosť LG nám zapožičala LG G Flex 2 a LG G4. Začnime s LG G Flex 2.


Úvod a špecifikácie

Telefón má rozmery 149,1 × 75,3 × 7,1 – 9,4 milimetra, popritom je veľkosť obrazovky na úrovni 5,5“. Obrazovka pokrýva až 73,5% z celkovej plochy smartfónu. Z toho vyplýva, že plastové rohy sú úplne minimalizované. Hneď na začiatku treba spomenúť, že ide o zariadenie so zakriveným telom. Musím vyzdvihnúť zakrivenie smartfónu. Spočiatku som sa totiž obával nadrozmerného smartfónu. V minulosti som už testoval 5 aj 5,2“ zariadenia, no s 5,5-kou mám prvé skúsenosti. Hustota bodov činí až 403 ppi. To znamená displej s FULL HD rozlíšením. Sklíčko je chránené Corning Gorilla Glass 3.

 

 

Ako som už vyššie naznačil, hlavnou doménou prístroja je jeho zakrivené telo. Musím priznať, že sa zariadenie výborne drží a zároveň veľmi dobré ovláda s veľkým ALE, ktoré spomeniem na konci (určite viac než podobné 5,5“ zariadenia s plochým displejom). Zakrivenie je výrazne väčšie než má novšia LG G4.

Smartfón poháňa Snapdragon S810 od Qualcommu. Procesor je založený na technológii big.Little. Skladá sa z dvoch štvoríc procesorov, a to Cortex-A53 taktovaný na 1,5GHz a Cortex-A57 s taktom 2GHz. O grafiku sa stará čip Adreno 430 s taktom až 600MHz.

G Flex 2 sa predáva v 2 verziách – 16GB s 2GB RAM a 32GB s 3GB RAM. My sme mali na test práve slabšiu verziu. Smartfón podporuje Wifi-ac, DLNA, Bluetooth 4.1 (LE). Nechýba ani FM rádio s RDS. O navigáciu sa postará A-GPS a GLONASS, európske Galileo tu nehľadajte. Zaujímavosťou je aj prítomnosť Infraportu pre ovládanie TV či STB alebo rýchleho nabíjania Quick Charge 2.0.

 

Komentáre (4)
Broslowski
Ako dlho som držal jazyk za zubami ale toto má byť žart? Fotky dafaq? Watermark typu text? Nemám na teba kontakt tak ti píšem sem, prosím ťa zameraj sa na kvalitu a pozri si ako majú vyzerať recenzie...
MatuUus
TOTO ČO??? A toto pustila redakcia von? Som myslel, že máte inú úroveň. To už môžem rovno čítať amatérske blogy alebo perličky typu (CENSORED)
MatuUus
A ešte ma dorazilo že mínusy: - mierna vôľa - viditeľnosťdispleja na Slnku Kamarát, na Slnku by si asi zhorel skôr, ako by si sa kukol na nejaký displej. Okrem množstva príšerných chýb a gramatiky, je to otrasne napísané - o fotkách škoda mlčať. Ukážkové fotografie - fotené pri automatike, detaily nechýbajú, HDR funguje ukážkovo Autor evidentne nikdy nefotil. Fotky sú nerovnomerne ostré, chýbajú im detaily, sú rozmazané a zábery majú zlý rozsah kontrastov - sú preesvetlené, dosvietené umelým svetlom stolnej lampy alebo bleskom, ktorý robí nevhodné reflexie, v tak malom rozlíšení sa nedá moc niečo ukazovať, no aj tu je jasné, že ide o vyslovene zlé fotky. Dúfam, že toto bola posledná takáto recenzia. Alebo si redakcia pomýlila dátum a publikovala ju skôr? Dnes nie je prvý apríl, či?
MatuUus
Prekvapuje ma, že sa za 5 dní nik nedokázal k tomuto vyjadriť nik kompetentní - ANI REDAKCIA, ANI AUTOR! To je naozaj veľká známka neprofesionality! Alebo tu už žiadna redakcia nie je?
Pridať nový komentár
TOPlist