Pokrytia komunikačnými službami na vybraných slovenských festivaloch

 
V dnešnom tak trochu netradičnom článku zmapujeme pokrytie mobilnými sieťami od 3 najvýznamnejších operátorov na Slovensku na vybraných letných festivaloch.

Je tu leto a spolu s ním dni voľna nie len pre školou povinnú mládež. Mnohí ľudia tak vyrazia za oddychom a zábavou na niektorý zo slovenských festivalov. Poďme si posvietiť na kvalitu pokrytia mobilnými sieťami od Telekomu, Orange a O2 na niektorých festivaloch, ktoré sa budú konať v blízkej dobe.
 

Rock pod Kameňom

 
Vyznávači tvrdšej muziky môžu období od 7. do 9. augusta navštíviť festival Rock pod Kameňom ktorý sa koná pri Sninských rybníkoch na východe republiky.
 
Orange zabezpečuje pre túto oblasť základné pokrytie GSM, GPRS a EDGE signálom. S trochou šťastia sa vám podarí surfovať na Internete aj cez 3G/HSPA+ s rýchlosťou do 21Mb/s. O čosi horšie je to v areáli v okolí rybníkov s pokrytím 3G/HSPA+ s rýchlosťou 42Mb/s. Na 4G od oranžového operátora zabudnite.
 
Ružový operátor na tom v oblasti Sninských rybníkov nebude lepšie.  EDGE, GPRS a GSM zabezpečené je, avšak 3G/HSPA+ či už s rýchlosťou do 21Mb/s chytíte len ťažko. Za HSPA+ s rýchlosťou 42Mb/s od Telekomu budete musieť ísť až do Sniny. 4G alebo aj LTE v tejto lokalite od Telekomu nehľadajte.
 
Do tretice modrý operátor alebo aj O2. S GSM problém nie je, no s mobilným Internetom je to v okolí rybníkov horšie. Stabilne tam je iba GRPS/EDGE s prehistorickou rýchlosťou 236Kb/s. S 3G s rýchlosťou 14,4Mb/s to bude na hranici, s trochou šťastia to však pôjde.
 
 

Cibula fest

 
Tento Česko-slovenský festival odštartuje už 24.7. a skončí 26.7. Miesto konania je letisko Holíč iba kúsok od hraníc s Českou republikou. Stane sa, že táto periféria republiky nebude pokrytá určitým signálom?
 
Orange ma na letisku Holíči skvelé pokrytie. Nájdete tu všetko s výnimkou LTE ktoré sa u nás pomaly rozvíja. Nebude tak chýbať GSM, GPRS, EDGE, HSPA+ s rýchlosťou do 42Mb/s.
 
Telekom je na tom podobne s tým, že HSPA+ s rýchlosťou 42Mbit/s nemá také kvalitné pokrytie v lokalite konania festivalu.
 
Krajný západ našej republiky neodflákalo ani O2 a dostanete sa aj na Internet cez 3G s rýchlosťou 14,4Mb/s. Že sa aj dovoláte snáď nie je nutné zdôrazňovať.
 
Usporiadatelia tohto festivalu majú pre návštevníkov ešte jednu dobrú správu a tou je, že na festivale bude zriadená verejná Wi-Fi.
 

Terchovský budzogáň

 
Terchovský budzogáň ako už názov napovedá sa koná v Terchovej 1. až 2. augusta. Ide o festival s tvrdšou rockovou až metalovou hudbou v peknom hornatom prostredí. Dokázali operátori kvalitne pokryť aj tento severný región?
 
Spoločnosť Orange ponúka takmer všetky služby, len tradične 4G chýba. Menšie problémy môžete na festivale mať aj s HSPA+ 42Mb/s.
 
Telekom je na tom o čosi horšie a na festivale vám môže vypadnúť aj EDGE či 3G/HSPA+ s rýchlosťou 42Mb/s. GRPS, GSM,HSPA+ (21Mb/s) sú dostatočné pokryté.
 
S O2 si Internetom nezasurfujete na festivale príliš rýchlo no pokrytie je kvalitné. GSM je samozrejmosťou, mobilný Internet bude len pre trpezlivých nakoľko O2 nemá v danej oblasti 3G iba GPRS/EDGE s rýchlosťou 236kb/s.
 

Žákovic open

 
Dvojdňový festival v Trenčianskych Bohuslaviciach otvorí svoje brány už 25. júla a skončí 26.6.
 
V mieste konania festivalu by ste s Orangeom nemali mať problém pristupovať na Internet s 3G/HSPA+ s rýchlosťou 21Mb/s. V budovách je to o čosi horšie podobne ako s HSPA+ 42Mb/s, no po prejdení pár metrov bude signál možno lepší. O 4G škoda hovoriť.
 
S Telekomom sa z festivalu dovoláte bez problémov nakoľko GPRS/GSM má výborné pokrytie. Žiadne pokrytie v oblasti však nemá 3G/HSPA+ s rýchlosťou 42Mb/s. Sčasti to kompenzuje 3G/HSPA+ 21Mb/s, ktoré Telekom na Žákovic open zabezpečuje dobre. 4G sa ani tu nekoná.
 
O2 Žákovic open pokrýva podobne ako Terchovský budzogáň. GSM teda áno, Internet s 3G len do rýchlosti 14,4Mb/s. 4G vôbec.
 

Lodenica

 
Predposledný festival v našom prehľade je Lodenica, ktorý sa koná na konci augusta od 28.8. do 30.8.v autocampe Lodenica.
 
GMS/GPRS/EDGE od Orangeu je zabezpečené dostatočne, ale v budovách môžete mať na festivale problém aj s týmito druhmi signálu. S 3G príliš nepočítajte a keď aj áno, tak len vonku a s rýchlosťou do 21Mb/s. 4G Orange nepriniesol ani na Lodenicu.
 
S Telekomom sa na tomto festivale nestratíte. GPRS je výborne zabezpečené, s EDGE je to slabšie. Na 3G/HSPA+ či už s rýchlosťou 21Mb/s alebo 42Mb/s narazíte len so šťastím.
 
Lodenicu pokrýva samozrejme aj O2.  GSM je bezproblémové a pomerne dobre je to aj s 3G o rýchlosti 14,4Mb/s. 4G by ste chytali márne.
 
 

Funrádio Dohoda

 
,,My vám budeme hrať, vy sa budete zabávať. Dohoda?" Tak znie slogan tohto festivalu, ktorý sa koná na 4 miestach na Slovensku. Ten v Nitre už nestihnete nakoľko bol 5.7. avšak čakajú na vás 19.7. v Bojniciach, 2.8. v Malackách a 16.8. v Poprade.
 
Ako prvý si rozoberme Orange na troch miestach kde sa bude konať Dohoda. V Bojniciach má tento operátor pokryté všetko výborne okrem LTE. Problém tak nebudete mať ani so surfovaním cez 3G/HSPA+ s rýchlosťou 42Mb/s.
V Malackách v Zámockom parku je to podobné s tým rozdielom, že s 3G/HSPA+ s rýchlosťou 42Mb/s môžete mať v budovách problém a konektivita bude zrejme vypadávať.
Posledným miestom kde zavíta festival Dohoda je AquaCity Poprad. Nakoľko ide o centrum mesta je pokrytie všetkými technológiami vynikajúce, tradične s výnimkou 4G.
 
Telekom do  niektorých miest dotiahol aj svoju 4G sieť s rýchlosťou 73Mb/s. Jednou z týchto šťastných lokalít je aj plážové kúpalisko v Bojniciach a teda návštevníci Dohody si tu môžu užívať rýchle surfovanie Internetom. Paradoxne horšie je to s 3G/HSPA+ s rýchlosťou 42Mb/s na ktoré v okolí kúpaliska nenarazíte. 3G/HSPA+ 21Mb/s je na tom už lepšie, občasné výpadky sa však objaviť môžu.
 
Prakticky totožná situácia sa objavuje aj v Zámockom parku v Malackách. Je tu teda aj LTE s rýchlosťou 73Mb/s, 3G/HSPA+ s rýchlosťou 42Mb/s nájdete v areáli parku iba ťažko. Lepšie je to s 3G/HSPA+ 21Mb/s.
A do tretice rovnaký scenár v Poprade v AquaCity. 4G s rýchlosťou 73Mb/s áno, 3G s rýchlosťou 42Mb/s len so šťastím. O trošku lepšie je na tom pokrytie 3G/HSPA+ 21Mb/s.
 
Zostáva nám už len O2 na festivale Dohoda. V Bojniciach problém nebude ani s volaním, ani so surfovaním. K dispozícii je aj 3G s rýchlosťou 14,4Mb/s.
Rovnaký scenár čo sa pokrytia týka zažijú návštevníci Dohody aj v Malackom Zámockom parku. 3G, GPRS, EDGE sú kvalitne pokryté.
Pod Tatrami je situácia totožná a 3G s rýchlosťou 14,4Mb/s nechýba.
 
Toľko k pokrytiu signálom na jednotlivých festivaloch. Nech už sa vyberiete na akýkoľvek z nich užite si zábavu a dobrú hudbu.
 
Komentáre (1)
materik
len male info k "Sninskym jazeram", v skutocnosti su to Sninske rybniky :)
Pridať nový komentár
TOPlist