Phanteks PH-TC14CS vs Noctua NH-C14 - dvaja "céčkoví" obri v teste

Do neľútostného súboja sme proti nasadili dve skutočné lahôdky. Model NH-C14 renomovaného rakúskeho výrobcu Noctua a TC14CS od nováčika na scéne, holandských dizajnérov Phanteks.


Noctua NH-C14 - Balenie, Špecifikácie

Recenziu NH-C14 sme vám v rozsiahlom článku Peťa Orlovského priniesli už dávnejšie. Tentokrát sme sa rozhodli ten istý model postaviť proti jeho "kópii" v podobe Phanteks TC14CS. Aby sa nám C14-tka necítila ukrivdená, predstavíme si ju opäť na zbrusu nových fotografiách. :-)

Oba testované chladiče sú označované ako typ "C", čo vychádza predovšetkým z ich konštrukcie a ohnutia heat-pipe trubičiek, ktoré, s miernou dávkou fantázie, pripomínajú tvar písmena C. Za výhodu možno považovať to, že chladič vďaka orientácii ventilátorov ochladzuje aj súčiastky v okolí procesora a čiastočne pamäťové moduly. Za miernu nevýhodu zasa o niečo horší prietok vzduchu vo vnútri skrinky, ktorý dokážete lepšie optimalizovať s pasívami vežovitého typu.

 

Balenie

Pomerne veľká škatuľa NH-C14, skromná na reálne fotografie chladiča, v siedmich svetových jazykoch približuje základné špecifikácie a kľúčové vlastnosti produktu. Chladič prichádza kompletne zmontovaný (vrátane osadených ventilátorov). Dôraz na bezpečnosť a ochranu proti poškodeniu pri preprave je enormný (pasívna časť s ventilátormi je okrem vonkajšieho obalu zabalená v ďalšej kartónovej škatuli, ktorá sa navyše vkladá do ochranných boxov so zdvojenými stenami).

 

Príslušenstvo

Obsah balenia je skutočne bohatý. V nevysokej škatuľke nájdete dôkladne roztriedené a patrične označené montážne diely pre Intel a AMD procesory, resp. ďalšie príslušenstvo v podobe dvoch L.N.A (Low Noise Adaptor) a dvoch U.L.N.A. káblikov (Ultra Low Noise Adaptor), rôzne typy skrutiek na montáž ventilátorov, malú dávku teplo vodivej pasty NT-H1, skrutkovača, kovového odznaku a manuálu.

K C14-tke výrobca pribaľuje aj fixačný kit (vrecko úplne napravo). Ten sa v prípade potreby montuje medzi spodný ventilátor a základňu s cieľom eliminovať vibrácie, prípadne poškodenie chladiča pri prenášaní zostavy.

 

Špecifikácie

Noctua NH-C14
Kompatibilita
Intel LGA1366, LGA1156, LGA1155, LGA775, LGA2011 na požiadanie, Asus X-socket™ & AMD AM2, AM2+, AM3, AM3+, FM1 (vyžaduje backplate)
Materiál
meď - základňa a 6mmheat-pipes (poniklované)
hliník - rebrovanie
Dodávané ventilátory
2x 140mm Noctua NF-P14 FLX
Rozmery (bez ventilátorov)
105mm (výška)
140mm (šírka)
166mm (hĺbka)
Rozmery (s ventilátormi)
130mm (výška)
140mm (šírka)
166mm (hĺbka)
Hmotnosť (bez ventilátorov)
700g
Hmotnosť (s ventilátormi)
850g/1000g
Orientačná cena
~76EUR s DPH (priemerná cena, máj 2012)

 

Komentáre (7)
DeerDance
Ako sakra robite tie fotky? To mate nejake specialne pozadie? Alebo to je na zelenom? Naozaj vysoka kvalita fotiek.
Broslowski
tak pan redaktor ma zrkadlo za cenu osobneho automobilu :D
DeerDance
exif data hovoria ze Canon EOS 60D ale akym sposobom to robia? Ako sa vola featurina ktora to dovoluje?
Michal Kiradžiev
je to obycajne matne cierne pozadie. ziadna veda.
Kyselinka
Tiez ma zaujalo to pozadie...fakt na urovni, klobuk dolu Mr.Chief :-D ...pekna recka
Odar
1) Fotky - fotografie robi fotograf, nie zelezo ;-) 2) Recenzia - ked vidim akykolvek test chladicov, vzdy len preklikam fotky a pozriem zaver. A vzdy skonstatujem jedine - ma vobec zmysel davat cosi do suboja s Noctuou? Nema :-) (Nekamenujte ma, mam Ninju 3).
Broslowski
Fotky - jasne, no na produktovu fotografiu treba fakt kvalitne zelezo. Keby dam do ruky smooxovi moj fotak, vysledok sa podobat nebude. Ostatne suhlas
Pridať nový komentár
TOPlist