Ozone Strato – strácajú sa, či vynikajú?

Nový výrobca hráčskych produktov Ozone sa do toho poriadne pustil a ja som preveril kvalitu ich najvyššieho modelu slúchadiel Strato. Ten je priamou konkurenciou slúchadlám ROCCAT Kave, pretože poskytuje 5.1 zvuk za výbornú cenu. Naše očakávania neboli vysoké, a to, či sa naplnili, sa už dočítate v recenzii.


Balenie, Špecifikácie

Najskôr sa pozrime na to, čím Strato vyčnievajú z naozaj veľkého radu hráčskych i nehráčskych slúchadiel. Asi už tušíte, že ide práve o 5.1 konfiguráciu, pričom v každej mušli sú 4 reproduktory, basový, stredový, predný a zadný. Strato sú samozrejme určené najmä na hry, takže majú aj mikrofón a “kontrolnú centrálu” na kábli. Okrem toho je možné ich ľahko poskladať, takže prenášanie napríklad vo vrecku bude nielen možné, ale aj bezpečné. Jednou zo špecialít je pripojenie cez USB, čo znamená, že slúchadlá majú vlastný prevodník (v tomto prípade DAC i ADC) a je zaručený dostatočný prísun energie.

Balenie

Škatuľa Strato je pre hráča určite atraktívna. Dominuje čierna farba, ktorá pekne kontrastuje s bielou a krvavo červenou. Nesie sa v modernom duchu, je z kartónu a vidieť aj dnu priamo na jednu mušľu. Na vrchu je rúčka, čo sa určite dá oceniť. Z nápisov sa kupujúci dozvie všetko, čo bolo napísané už vyššie, ale aj niečo viac. A to sú špecifikácie jednotlivých meničov a pár obrázkových demonštrácií s popisom, napríklad rozloženie reproduktorov v mušliach alebo ako slúchadlá poskladať. Výrobca sa nezabudol pochváliť ani použitím kože. Konkrétne sú kožené náušníky a most je tiež potiahnutý kožou. Sľubuje sa teda vysoký komfort.
 

Vnútri sú uložené samotné slúchadlá s manuálom a CD s ovládačmi. Uložené sú bezpečne a stručne povedané, čo sa balenia týka, je všetko v poriadku. Niet tu veľmi o čom hovoriť.

Špecifikácie

Strato majú 4 reproduktory v každej mušli. Pripájajú sa cez USB (áno, už ste to čítali) a dokážu fungovať pod operačnými systémami Windows. Mikrofón má udávanú citlivosť -39dB, impedanciu 2,2kOhm a sníma len z jedného smeru. Pozrime sa však na jednotlivé meniče:
 

reproduktorprednýstrednýzadnýbasový
Priemer meniča (mm)40303027
Impedancia (Ohm)32323216
Frekvenčný rozsah (Hz – kHz)18 - 2020 - 2020 - 2010 – 0,4
Výstupný výkon (mW)400200200600
Pomer signál/šum (dB)viac než 50viac než 50viac než 50viac než 50
Skreslenie0.1%0.4%0.4%1%
Citlivosť (S.P.L.) (dB)100108108-

 

Takto sa tabuľka nachádza na obale. Zo špecifikácií je zrejmé, že meniče použité pre stredný a zadný reproduktor sú rovnaké a tiež kvalitatívne zameranie na predný reproduktor. Ten totiž hrá v stereo móde. Údaje o výkone treba brať s rezervou a frekvenčný rozsah tiež. Čo sa týka citlivosti, nedozvedel som sa, v akých jednotkách je konkrétne udaná, takže sú nám údaje celkom na nič. Dá sa ale povedať, že je relatívne nízka.
 Komentáre (1)
Ján Kurej
Super recenzia CG Miso ;-) , najviac sa mi paci zaver pekne od srdca.
Pridať nový komentár
TOPlist