"Odstrihnite sa" s triom periférií od Logitech!

, Autor: MBG
Túžite po absolútnej slobode za vašim PC či notebookom ? Tú Vám zabezpečia bezdrôtové periférie. Preto sa dnes pozrieme na tri bezdrôtové výrobky od spoločnosti Logitech. Konkrétne pôjde o Bluetooth reproduktory PureFi Mobile, malú myšku V450 Nano Cordless a na záver Wi-Fi slúchadlá ClearChat PC Wireless. Ako sa teda týmto výrobkom darilo?

Logitech PureFi

Iste to poznáte. Chystáte sa na akciu mimo civilizovaný svet bez elektriny, a nastáva otázka čo s hudbou. Logitech prináša riešenie so svojim PureFi Mobile. Ide o reproduktor do ktorého hudbu „dostanete“ cez BlueTooth. Áno, vďaka technológii A2DP si už môžete svoju hudbu vziať skutočne kdekoľvek.

Čo je to A2DP?
Profil A2DP definuje vysoko kvalitný zvuk (stereo alebo mono), ktorý môže byť streamovaný z jedného zariadenia do druhého a to vďaka Bluetooth pripojeniu. Napríklad hudba z mobilného telefónu do bezdrôtového headsetu.

A2DP je používané ako spojenie medzi vysielačom a prijímačom, ktorý sa pripája na štandardný výstup audio konektoru, kóduje prichádzajúce audio do prijateľného formátu pre BT a odosiela signál bezdrôtovo do BT slúchadiel, ktoré zvuk dekódujú a hrajú. Avšak veľa Bluetooth 1.1 a 1.2 zariadení natívne nepodporuje A2DP, zatiaľ čo väčšina Bluetooth 2.0 aparátov A2DP podporuje. Zdroj: www.wikipedia.org

Balenie:
PureFi Mobile k Vám dorazí v bežnej škatuli v typických zeleno-čiernych odtieňoch. Na prednej strane je vyobrazený samotný reproduktor v životnej veľkosti. Nápisy v rôznych jazykoch nás upozorňujú, že máme dočinenie s Bluetooth reproduktorom.

Zo zadnej strany nájdeme bližšie špecifikácie v rôznych jazykoch a dokonca aj v slovenčine. Obrázkami nás takisto upozorňujú na fakt, že PureFi Mobile môžeme prepojiť s notebookom (cez USB), mobilným telefónom s podporou A2DP (teda cez BT), či dokonca s MP3/MP4 prehrávačom (pomocou jack).

V balení nájdeme pomerne solídne príslušenstvo – skutočne hrubý manuál aj s češtinou, ochranné vrecko zo sieťoviny na prenášanie, kábel jack-jack, kábel USB-miniUSB, sieťovú nabíjačku (s európskou i americkou zástrčkou) a samozrejme samotný reproduktor.
Špecifikácie:
- Skvelý zvuk z kompaktného reproduktoru (údaj výrobcu)
- Stereo Bluetooth 2.0 (A2DP) s EDR
- Výkonný speakerphone
- Nabíjateľná batéria
- Wireless pripojenie, alebo pripojenie cez USB/jack

Reproduktor skutočne zaujme svojou kompaktnosťou - jeho rozmery sú len 72x278x30 mm. Obsahuje štyri dvoj-palcové reproduktory, z toho dva sú aktívne a dva basové. Výrobca garantuje dosah bezdrôtového pripojenia až 10 metrov.

Dizajn:
Reproduktor Vás ihneď očarí svojím „in“ dizajnom. Spredu lesklý čierny povrch (klavírna čierna), v ňom 4 reproduktory v strede oddelené logom Logitech, pod ktorým je kontrolná dióda kruhového tvaru, Nad logom sú dva mikrofóny.

Zvrchu, na striebornej lište nájdeme osem tlačidiel a kopu rôznych kontroliek a symbolov. Poďme teda zľava: Prvé tlačidlo je určené na zdvihnutie hovoru (prirodzene ak je pripojený telefón), vedľajšie tlačidlo slúži na ukončenie hovoru a tretie na stlmenie mikrofónu. To uzatvára ľavú časť určenú na ovládanie hovorov.

V strede ako prvý zľava je indikátor batérie/napájania. Vedľa neho 3 diódy signalizujú kapacitu batérie. Pri plnom nabití svietia na zeleno všetky tri. Vedľa nájdeme tlačidlo na samotné zapnutie reproduktoru. Tlačidlom označeným „source“ určujeme zdroj pripojenia. Po pripojení sa konkrétna kontrolka rozsvieti na zeleno.

Na pravej strane nájdeme tiež tri tlačidlá. Prvé slúži pre zapnutie funkcie „Stereo XL“, ktorá urobí zvuk „priestorovejším“. Vedľajšie dve tlačidlá ovládajú hlasitosť, ktorá je rozdelená až na neuveriteľných 18 stupňov. Pridávať či uberať však môžeme aj pridržaním konkrétneho tlačidla a ovládanie je teda plynulejšie.

Na zadnej strane, ktorá je pogumovaná, nájdeme mini-USB konektor a jack pre pripojenie PC/MP3/MP4 prehrávača. Na spodnej strane sú ešte dva páry pogumovaných nožičiek, ktoré sú otočné a tak tvoria dobrú oporu pre reproduktor.


Skúsenosti:
Podobných zariadení nájdeme, obzvlášť na slovenskom trhu, veľmi málo. Prakticky jediným priamym a dostupným konkurentom je Portable Bluetooth Speaker MBS-100 od Sony Ericsson. Našťastie, mali sme k dispozícii pre porovnanie aj ten. Oba sú nepochybne štýlové a prenosné, no kvalitou zvuku Pure-Fi nekompromisne víťazí. Rovnako aj v oblasti funkcionality.

Samotné párovanie mobilného telefónu a tohto reproduktoru je veľmi jednoduché. Pridržaním tlačidla source na 5 sekúnd, uvedieme reproduktor do režimu BT ready a jednoducho naň pripojíme telefón s podporou A2DP. Problémy sa nevyskytli s viacerými modelmi od SE (W910i, K810i či K530i). Deklarovaný dosah 10 metrov je však mierne premrštený. V zastavanom priestore (byte) dokáže reproduktor hrať ešte na vzdialenosť cca 6 metrov, no s miernymi výpadkami zvuku. Vo voľnom priestranstve je to o niečo lepšie. Dobrou vlastnosťou je, že aj keď reproduktor stratí signál, po chvíli ho dokáže opätovne nájsť a pokračuje v prehrávaní. Ak už raz pridáte Pure-Fi Mobile do zoznamu zariadení v telefóne, v budúcnosti budete mať o to ľahšie pripájanie. Zapnete reproduktor, zapnete BT na mobilnom telefóne, automaticky sa spárujú a hráte...

Párovanie s notebookom je o niečo problematickejšie. Po vypnutí a zapnutí reproduktoru ho treba znova pripojiť, a preto je jednoduchšie pripojenie cez USB, ktoré zároveň aj dobíja reproduktor.

Telefonovanie cez toto zariadenie je pomerne zaujímavá funkcia, aj keď kvalita mikrofónu nestojí zaveľa a pri väčšej vzdialenosti jednoducho ignoruje hlas. Ako doplnok však nie je zlá, a poteší hlavne keď potrebujete mať voľné ruky, jednoducho hands-free.

Kvalita zvuku je na bezdrôtové zariadenie vynikajúca. Reproduktor začne „chrčať“ až pri najvyššej hlasitosti, aj to len pri zapnutom StereoXL. Človeku, ktorý je zvyknutý na subwoofer budú kvalitné basy isto chýbať, no tie sa pri takto prenosnom zariadení ani nedali očakávať. Funkcia StereoXL, ktorú Logitech s obľubou dáva do svojich zariadení, skvalitňuje zvuk a pridáva mu na hodnovernosti a priestorovosti. Svojou hlasitosťou Pure-Fi bez problémov ozvučí stredne veľkú miestnosť, či dokonca prehučí 6 ľudí pri kempovaní. Bez problémov dokáže prehrať prakticky akýkoľvek hudobný štýl, vrátane klasiky :-). Sýte výšky a dobré stredy zastrú menej kvalitné basy.

Čo sa týka výdrže batérie, tak tá je nekompromisná. Výrobcom deklarovaných 12 hodín vôbec nie je prehnaných, a reproduktor skutočne dokáže tak dlho hrať (prirodzene nie pri plnej hlasitosti). Neraz sa dostanete do situácie, keď sa Vám kvôli Bluetooth prenosu vybije telefón a nie reproduktor. Nabíjanie cez priložený adaptér je taktiež veľmi rýchle a už po desiatkach minút dokáže reproduktor hrať hodiny. Popravde, aj tak väčšina z nás dáva nabíjať na noc, že ?

Priložené puzdro zo sieťoviny a zvnútra pokryté plyšom je veľmi praktické a poslúži na bezpečný prenos reproduktoru, rovnako aj potrebných (či skôr nepotrebných) káblov.

Záver:
Reproduktor Pure-Fi Mobile ja na prvý pohľad kvalitným výrobkom. Špičkové vyhotovenie a pomerne široko spektrálne využitie ho predurčujú stať sa top modelom trhu. Astronomická výdrž na batériu, vynikajúci zvuk a štýlovosť sú nespochybniteľnými pozitívami. Vyššia cena - cez 3000Sk / €99.58) nič nemení na tom, že Pure-fi Mobile si u nás vylúžili zlatú medailu.

Plusy:
- Kvalita vyhotovenia
- Prenosnosť a štýlovosť
- Funkcia hands-free
- Kvalita zvuku (na mobilné bezdrôtové zariadenie)
- Vynikajúca výdrž
- Jednoduchá „inštalácia“

Mínusy:
- cena

Conclusion in English:
Immediately, for the first glance, Pure-Fi Mobile seems to be a high-quality product. An excellent build and wide range usage predetermine it to be the top model on the market. It’s strenghts are tremendous battery lifetime, an excellent sound and stylish design.
The only donside is the Pure-Fi Mobilel’s price – almost 100,- EUR, but we find it out reasonable. Pure-Fi Mobile earns our highest rating – pc.sk GOLD medal.

Pros:
- build quality
- portability
- stylish design
- “hands free” function
- reasonbale sound quality
- battery lifetime
- easy to use

Cons:
- price

Pridať komentár

Posledné komentáre

Predmet Autor Dátum
usb vs. analog pod Vista x64 sohoenter 26. november 2008 - 14:07
USB vs. Analog pod Vistou sohoenter 26. november 2008 - 14:07
Logitech Predator 30. august 2008 - 14:42
* thimy 27. august 2008 - 21:21
Martin Bago MBG 27. august 2008 - 12:22
port777 port77 27. august 2008 - 10:01
to lukasko Broslowski 27. august 2008 - 1:32
odtrhol som sa lukasko 26. august 2008 - 22:40
TOPlist