OCZ Trion 100 240GB - nastal už čas TLC NAND flash?

OCZ rozširuje svoje portfólio 2,5" SATA SSD o prvý model vybavený TLC NAND flash a radičom od materskej spoločnosti Toshiba.


OCZ Trion 100

OCZ Storage Solutions, spoločnosť patriaca pod Toshiba Group, dnes uvádza novú sériu SATA III SSD Trion 100 navrhnutú na jednoduchú optimalizáciu notebooku alebo PC za prijateľnú cenu vďaka použitiu Toshiba TLC NAND flash, ktoré poskytujú vynikajúcu rovnováhu medzi výkonom, spoľahlivosťou a cenou.

Vďaka dynamickému partnerstvu medzi spoločnosťami Toshiba, ktorá dodala radič a A19 TLC NAND Flash a OCZ, ktorá finálny produkt testovala a validovala, vznikol prvý SSD OCZ postavaný výhradne z komponentov Toshiba.

OCZ Trion 100 má vďaka kombinácii prémiových Toshiba TLC NAND flash a radiča s firmvérom Toshiba, ktorý je optimalizovaný na nižšiu spotrebu energie, čím sa dosahuje dlhšia výdrž batérie, predstavovať skvelú rovnováhu ceny a výkonu.

SSD OCZ Trion je primárne určený ako upgrade za rotačný pevný disk v spotrebiteľských a BYOD pracovných notebookoch popr. ultra tenkých notebookoch ako aj v lacných zostavách, domácich PC popr. jednoduchších hráčskych PC. OCZ Trion 100 je teda vhodný pre používateľov využívajúcich svoje PC na prezeranie webových stránok, prehrávanie a ukladanie multimédií, e-mail, Microsoft Office a hranie hier.

SSD Trion 100 je v rámci spotrebiteľskej ponuky spoločnosti OCZ posadený najnižšie a teda je určený pre na čo najnižšiu cenu orientovaných zákazníkov.


Na sériu SSD Trion 100 je poskytovaná trojročná ShieldPlus záruka.

Komentáre (2)
flar2
Zaujimalo by ma, preco Samsung aj ini vyrobcovia udavaju zivotnost SSD daleko nizsiu nez, je povodnych 1000 prepisov u TLC, 2000 u TLC 3D NAND-850 EVO. Samsung udava iba 150TBW pre oba 500GB aj 1000GB modely, ale zaroven udava, ze NAND vydrzia 2000 prepisov. Vie mi to niekto vysvetlit?
BurnerTom
■ Bug Fix: Fixed an issue where the drive could become unresponsive during a period of intensive I/O. (Recommend all users update) ■ Code Improvements made to enhance wake from sleep functionality ■ Code Improvements made to preserve settings when resuming from DevSLP
Pridať nový komentár
TOPlist