OCZ Octane 128GB – Indilinx sa vracia

, Autor: Gudas

SSD s radičom Indilinx boli vôbec prvými vážnejšími konkurentmi svojho času najvýkonnejších Intel X25. Ako vyzerá po rokoch nová generácia, teraz už pod krídlami spoločnosti OCZ? Zistíme v teste modelu Octane 128GB.

OCZ Octane - Úvod

Vedeniu spoločnosti OCZ netrvalo dlho, aby pochopili, že trh s DRAM pamäťami či príslušenstvom im nezabezpečí slušnú budúcnosť. Včas sa zbavili výroby prémiových RAM modulov, na ktorých postavili svoje meno, osekali aj veľa ostatného portfólia a na väčšinu úsilia smerovali na novú oblasť IT trhu – SSD.

Firmu dnes poznáme už hlavne vďaka nim. Prvé úspechy si zapísala kalifornská spoločnosť už v čase prvých komerčne úspešných (rozumej – cenovo dostupných) SSD, kedy na výkonnostnom špici bol Intel a jeho X25-M. Od tohto času poznáme OCZ aj ako priekopníka technológií, hlavne čo sa týka použitia radičov. Či už to boli Indilinx Barefoot (Vertex, Agility, ...), prvá generácia SandForce (Vertex 2, Agility 2, ...) alebo najnovšie SandForce SF-2000 radiče s S-ATA III (Vertex 3, ...) - OCZ vždy prinášal na trh novinky medzi prvými.

Zabezpečiť si silnú pozíciu medzi takými hráčmi ako je Intel, Micron či Samsung, ktorí majú vlastné kapacity pre výrobu NAND aj radičov, je však pre tak malú spoločnosť veľmi ťažké. Postaviť fabriku na výrobu pamäťových čipov neprichádza do úvahy, navrhovať si svoj vlastný radič je však už o niečo schodnejšia cesta. Práve za týmto účelom presne pred rokom kúpila OCZ spoločnosť Indilinx. Týmto krokom majú teraz inžinieri úplne pod palcom nielen vývoj hardvéru, ale aj príslušného firmvéru, ktorý je často tým najdôležitejším prvkom výkonného a spoľahlivého SSD.

Prvým ovocím z 32 miliónového (USD) nákupu je radič Everest. Na jeho výkon v spojení s cenovo prístupnými 128-mimi gigabajtmi MLC NAND pamäťami sa dnes pozrieme v recenzii OCZ Octane 128GB.

Kľúčové slová
Indilix, Octane, Octane review, OCZ, SSD
Po kliknutí na vybrané kľúčové slovo sa vám automaticky zobrazia všetky súvisiace články na pc.sk

Pridať komentár

Posledné komentáre

Predmet Autor Dátum
Re: OCZ Octane 128GB – Indilinx sa vracia emPORiO 5. apríl 2012 - 12:32
TOPlist