OCZ ARC 100 240GB - výkon a cenová dostupnosť

Overená platforma známa z výkonnejších modelov, avšak za prijateľnejšiu cenu. To je nová séria SSD OCZ ARC 100 určená pre cenovo orientovaných zákazníkov.


OCZ ARC 100 - Úvod

Už je tomu viac ako rok a pol čo boli na trh uvedené cenovo dostupné veľkokapacitné SSD Crucial M500, ktorými spoločnosť Crucial riadne zamiešala karty na trhu. S modelmi M550 a najnovším MX100 má Crucial pokrytý mainstream a value segment, no vysoko výkonný SSD určený počítačovým nadšencom nemá v ponuke. V opačnej situácii sa nachádza spoločnosť OCZ, ktorá je solídne etablovaná v enthusiast segmente sériou Vector a v mainstream segmente nepatrne menej výkonnou sériou Vertex, no cenovo orientovaným zákazníkom nemala čo ponúknuť. Práve túto medzeru v ponuke OCZ má vyplniť séria ARC, ktorá stavia na overenej platforme známej z výkonnejších modelov, avšak za prijateľnejšiu cenu.

Srdcom SSD ARC 100 je proprietárny radič OCZ Barefoot 3 M10, ktorý OCZ používa aj vo výkonnejšej sérii SSD Vertex. Vďaka nemu môžeme aj u SSD ARC 100 počítať so skvelým trvalým výkonom v prípade súčasného čítania a zápisu dát počas práce so všetkými typmi dát ako aj so šifrovaním dát a zvýšenou životnosťou a spoľahlivosťou SSD vďaka pokročilej správe flash. Je to práve séria ARC 100, v prípade ktorej majú u OCZ premiéru najnovšie MLC NAND flash Toshiba vyrobené 19nm technológiu druhej generácie.

OCZ ARC s cenovkou $0.50/GB v prípade recenzovaného 240GB modelu je určený pre používateľov hľadajúcich najlepší pomer ceny a výkonu. OCZ ARC sa preto hodí ako upgrade domáceho notebooku alebo stolného PC popr. ako stavebný prvok lacnejšieho PC.


OCZ ARC je cenovo najdostupnejším modelom v rámci consumer ponuky spoločnosti OCZ


po sérii ARC 100 dostane najnovšie Toshiba A19nm MLC aj pripravovaná séria Vector 180

Nižšia cena série ARC 100 bola dosiahnutá okrem použitia modernejších a lacnejších Toshiba A19nm MLC aj odobraním príslušenstva v podobe klonovacieho softvéru a adaptéra na montáž SSD do PC. Aby sa však ešte výraznejšie oddelili série ARC a Vertex, ktoré sú projektované na bežnú klientskú záťaž 20GB za deň a na ktoré je zhodne poskytovaná záruka 3 roky, bol u séria ARC 100 znížený takt radiča OCZ Barefoot 3 M10 o cca. 15% oproti Vertex 460.

Pridať nový komentár
TOPlist