NZXT Phantom 630 - toto váš sused nerozdýcha

Pred rokmi si istý chlapík povedal, že vyrobí produkt pre novú (NEXT) generáciu hráčov. Slovo dalo slovo, vymenil "E" za "Z" a značka NZXT bola na svete. Dôkazom, že to nebol najhorší nápad, je aj predmet dnešnej recenzie - Phantom 630.


NZXT Phantom 630 - Úvod, Balenie, Špecifikácie

So skrinkou NZXT sa na stránkach pc.zoznam.sk stretávame po prvýkrát a preto by sa patrilo čo-to o značke povedať. NZXT je americká firma založená v roku 2004 s fabrikami v Číne a na Taiwane. Od začiatku sa špecializovala na návrh počítačových skriniek a neskôr sa do ponuky pridružili aj ďalšie súvisiace produkty - ventilátory, zdroje, chladiče a rôzne iné príslušenstvo.

Skrinky výrobca delí do dvoch kategórií - Classic a Crafted series. Čo sa materiálov týka, sústreďuje sa predovšetkým na oceľovo-plastové skrinky. Jedinou skriňou s kúskami hliníka je už päťročná NZXT Whisper.

V ostatnom čase azda najviac zarezonoval model Switch 810 a séria skriniek Phantom (410, 630 a 820). Vo všetkých prípadoch ide o vyššie rady s cenou od 100 (Phantom 410) až po závratných 250EUR (Phantom 820). Phantom 630 sme mali v hľadáčiku už dlhšie a teraz nastala tá správna chvíľa...

 

Balenie

Ako recenzent počítačových skriniek som si na vyčítavé pohľady kuriérov za tie roky už zvykol. V podstate sa dookola opakuje rovnaký scenár... "Haló, tu je kuriér XY, mám pre vás balík, môžete si po to zbehnúť?". Samozrejme, spravidla nástojím na doručení k dverám. Ale neprestávajú to skúšať. Tentokrát musím priznať, že mi ho bolo po prvýkrát v živote naozaj ľúto. Dostať 17 kilovú mega obludnú krabicu na deviate poschodie si zaslúži rešpekt. K nezabudnuteľnému výrazu v tvári sa aj napriek mínus desiatim stupňom pridali kropaje na čele. Fantóm bol doma...

Po grafickej stránke príťažlivá krabica je ladená do svetlých tónov s detailnými fotografiami kľúčových vlastností. Málokedy máme problém dostať do záberu celú škatuľu, ale stáva sa. :-))

 

Príslušenstvo

Biela škatuľka s "príslušenstvom" je vložená v jednom zo šiestich diskových rámčekov, čo znamená, že sa k nej dostanete až po otvorení skrinky. Oči vám na ňu padnú až potom, čo vytriezviete z prvotného ošiaľu pri preskúmavaní zákutí interiéru (nepoznajúc NZXT, je sa skutočne na čo pozerať).

Skrutky budú naozaj to jediné, čo vám bude chýbať ku štastiu.

 

Špecifikácie

NZXT Phantom 630
Materiál
oceľ, plast
Základná doska
ATX, XL-ATX, micro-ATX
Pozície pre mechaniky/disky
Externé:
4x 5,25"
Interné:
6x 3,5"
2x 2,5"
Chladenie
Štandardne dodávané ventilátory (4):
1x 200mm NZXT (vpredu, in-take, alternatívne 2x 140/120mm)
1x 200mm NZXT (hore, out-take, alternatívne 2x 140, resp. 3x 120mm)
1x 200mm NZXT (ľavá bočnica, in-take)
1x 140mm NZXT (vzadu, out-take, aleternatívne 1x 120mm)
Voliteľné (4):
1x 200mm (hore, out-take)
2x 120/140mm (dno, in-take)
1x 120/140mm (podporné chladenie grafickej karty/procesora/diskov)
Počet PCI slotov9
Predný I/O panel
2x USB 3.0
2x USB 2.0
1x audio in / out
On/Off tlačidlo
Reset tlačidlo
2x LED indikátor
regulátor ventilátorov
čítačka na SD kariet (podpora SDHC/SDXC)
Rozmery
627mm (výška)
245mm (šírka)
600mm (hĺbka)
Hmotnosť
12,3kg
Poznámky
Max. výška chladiča procesora - 170mm (200mm bez ventilátora v bočnici)
Max. dĺžka grafickej karty - 327mm (507mm bez diskového koša)
Max. hĺbka zdroja - štandard ATX, bez obmedzení
Orientačná cena
~200EUR s DPH (priemerná cena, február 2013)
Stránka produktuNZXT Phantom 630

Komentáre (6)
flanker
pěkná recenze. Nad touto skříní jsem tak trochu uvažoval, jako náhradě už postarší CM HAF 922
klobasa
Nepodarilo sa mi zachytil v recenzii .. prečo to teda náš sused nerozdýcha?
Michal Kiradžiev
lebo vám ju bude ukrutne závidieť... :-))
Adeluke
Na prvej stranke v specifikaciach chladenia tam je akosi vela tych out-take. Standartne byva na lavej bocnici in-take, si rozmyslam ci sa jedna o chybu v recenzii, alebo ci naozaj tam ta kysna ma nestandartne ten out-take.
Michal Kiradžiev
Samozrejme in-take, opravené. Ďakujeme za upozornenie.
dzajroo
Vyzera to na zaujimavu skrinku mne osobne tam vadi umelohnotna predna cast posoby to lacnim dojmom. Inak osobne mam zatial len negativnu skusenost s touto znackou aj ked nie priamo s bednami, ich sleeved kable su pri porovnani s bitfenix alchemy dost zle, tak isto som mal problem s ich touch screen fan controllerom Sentry LXE ktory nebol schopny zvladnut noiseblocker ventilatory.
Pridať nový komentár
TOPlist