NZXT H440 – tichý elegán

NZXT H440 síce nie je žiadna novinka na trhu, ale aj po vyše roku od vydania si zaslúži pozornosť. Skrinka spadá do „zlatej“ strednej kategórie skriniek, ktorých cena sa pohybuje na úrovni 100e. Prvotný pohľad vôbec neprezradí, čo si skrinka pre nás nachystala...
 

NZXT H440 - Balenie, príslušenstvo, špecifikácie

To čo Vás nijak neprekvapí je balenie H440. Ako už býva zvykom a videli sme to miliónkrát, balenie je úplne štandardné ako u iných skriniek. Skrinka zabalená v igelite, chránená polystyrénom uložená v kartónovej škatuli. Po rozbalení uvidíme, že sklo v bočnici je chránené dvojicou igelitov. Každý z nich sa nachádza z jednej strany skla.
 
 
 
To čo ma milo prekvapilo bolo balenie, ktoré sa nachádza uložené v jednom z HDD koši spolu s návodom. Všetky skrutky sú rozdelené v samotných vrecúškach a každé z nich je označené príslušným označením. Takéto označenie uľahčí skladbu PC aj úplným začiatočníkom.
 
  
 
Príjemným bonusom balenia je hlavica na zaskrutkovanie alebo odskrutkovanie dutých skrutiek, do ktorých sa priskrutkuje základná doska. Tým úplne odpadne potreba v niektorých prípadoch použiť kombinačky s ktorými by sme ľahko poškriabali skrinku.   
 

Špecifikácie

Materiál plast, oceľ
Základné dosky mini-ITX, mATX, ATX
Počet PCI slotov 7
Počet pozícii pre 3,5" disky 11
Počet pozícii pre 2,5" disky 8
Počet pozícii pre 5,25" mechaniky 0
Maximálna výška CPU chladiča 180mm
Maximálna dĺžka zdroja  
Maximálna dĺžka grafickej karty

294mm

428mm (po odobraní HDD koša)

Dodávané ventilátory

3 x 120mm (vpredu)

1 x 140mm (vzadu)

Možnosti chladenia
Vzduchové chladenie
3x 120mm vpredu
2x 140mm vpredu
1x 120mm vzadu
1x 140mm vzadu
3x 120mm hore
2x 140mm hore
Vodné chladenie
280mm/360mm x 1 (vpredu)
280mm/360mm x 1 (hore)
120mm/140mm x 1 (vzadu)
Objem skrinky 54,2l
Dostupné farby biela, čierna
Rozmery (s nožičkami a skrutkami) 220mm(Š)x513mm(V)x480mm(H)
Hmotnosť 10,16kg
Výbava predného panela

2x USB 2.0

2x USB 3.0

1x audio

1x Mic

Cena
Kde kúpiť NZXT H440?
v e-shopech
od
(Zdroj: Heureka.sk)
 
Komentáre (3)
Dr.Z
1.Všetky čelá na skrinke sú pevné, to veľmi sťažuje čistenie filtrov. Najviac problémový je spodný, ak je skrinka niekde pri stene je nutné všetko odpojiť, skrinku vytiahnúť/otočiť a filter vybrať. 2. Kvalita prachových filtrov je na nízkej úrovni. 3. Ventilátory sú na default-e až príliš hlučné - regulácia je nutná!!! Fan-hub je možno použiteľný ale je potrebné ho pripojiť na CPU_FAN aby sa dali všetky fany regulovať. To som však zistil až neskôr a tak sa mi to nechce prepájať. Momentálne mám všetky fany na doske. 4. Anti-vibračné riešenie HDD je k ničomu. S dodávanými skrutkami nieje možné HDD upevniť zo spodnej strany, len z bočnej a ak by som dal skrutky dlhšie a odspodu pochybujem, že vibrácie sa nebudú prenášať cez tie skrutky priamo na HDD kôš. To, že celá skriňa vibruje a to tam mám vložené len dva HDD ani nehovorím. 5. Zlé riešenie otvorov pre káble. Ak zapájam viac SATA káblov je problém ich cez tie otvory zapojiť do dosky. 6. Zlé riešenie nasávania vzduchu, pri vyšších otáčkach ventilátorov 900+ je počuť hluk spôsobený prúdením cez nedostatočne dimenzované nasávacie otvory - pridanie perforácie aj na druhú stranu predného čela by určite pomohlo 7. Málo miesta na káble vzadu za doskou, je umenie ich tam dosť tak aby bolo možno skrinku uzavrieť. 8. Nie celkom ideálny prístup kabeláže k SSD ak je umiestnené na tuneli nad PSU Skrinka má určite aj plusy:spodný tunel na zdroj, pekne skryje kabeláž, množstvo ventilátorov už z výroby (po zregulovaní aj tichých), zadné záslepky sú skrutkovacie, zapínateľné osvetlenie aj vzadu na konektory - avšak pri vypnutom PC nieje možné osvetlenie zapnúť - škoda - väčšinou odpájam káble keď je PC vypnuté.
Lukáš Lancz
1. uplne bezna vec. Spodne filtre su vytahovatelne 2. otazne...za 3 tyzdne co som skrinku pouzival nemam vo vnutri nic 3. individualne.. 4. 3 pevne disky a vibracie ziadne 5. zapajal som 4 sata a bez problemov 6. skrinka nie je robena ne performance fany. 7. je to tazke vda odhlucnovacej hmote 8. nemal som najmensi problem
Molnár. M
Mám tuto skřínku rok a půl a dovolil jsem si ji vylepšit: ventilátory jsem zapojil do základní desky, regulace přes Al Suite 3 od ASUSU přední fany 500 ot/min, zadni 700 ot/min, chladič CM Nepton 240M 700 ot/min, teplota v pokoji 23 °C, v klidu CPU-i7 5930K 34 °C, GPU GTX 980 Ti 42 °C, horní a přední kryt je uchycen na neodymové magnety, levá boční s plexisklem taky na magnety (kvůli údržbě čištění od prachu). Pravá boční je uchycena normálně, ty káble skutečně brání hladkému zasunutí, nevím, jestli by se magnety uplatnily. Jinak super.
Pridať nový komentár
TOPlist