EN

NuForce uDac v2 - zázračná škatuľka

 

Dnes si predstavíme veľmi zaujímavý produkt z dielne NUFORCE. Firma NUFORCE síce na audio trhu nepôsobí dlho, no už za ten relatívne krátky čas zbiera chvály a ocenenia v rôznych článkoch či recenziách.

uDac v2 je produkt, ktorý sa radí do segmentu externých D/A prevodníkov. Na internete sa o ňom šíri veľa diskusií. S kľudom by sa mohol nazvať najviac diskutovaným produktom roka. Do redakcie sa nám tento prevodník, obsahujúci linkový výstup a slúchadlový zosilňovač, dostal cca pred troma týždňami. Po vyčerpávajúcom testovaní vám prinášam článok s postrehmi a skúsenosťami. Prajem príjemné čítanie.

 


Špecifkácie, Balenie

Technické špecifikácie

Zo špecifikácií, ktorými sa pýši samotný výrobca, možno vyčítať, že uDac bude kompaktné zariadenie s 24bitovým prevodníkom, slušným slúchadlovým zosilňovačom, napájaným čisto z USB portu a pomerne slušným rozsahom použitia (podľa výrobcu tento prevodník vykrýva slúchadlá s impedanciou v rozsahu 16-300ohm).

prevodník: 24 bit 96 kHz

impedancia: 16 - 300 Ω
výstupný výkon: 80 mW @ 16 Ω
výstupná úrověň: 2 Vrms
dynamický rozsah: 110 dB
odstup signál/šum: 98 dB
THD+N: 0,05 %
napájanie: z USB
rozmery: 68 x 38 x 21 mm

Balenie

Celé balenie je vyhotovené z poddajného, priehľadného, tenkého plastu. Celý povrch je kvôli spevneniu vrúbkovaný.

Predná časť balenia obsahuje potlač, ktorá identifikuje model produktu, ktorý nájdete vo vnútri balenia. Zo zadu balenia sa výrobca už viac „vykecáva“ o základných vlastnostiach produktu. Nezabudlo sa samozrejme ani na technické špecifikácie. Páči sa mi, že výrobca natlačil priamo na obal maketu zariadenia, ku ktorej konštrukčne popisuje produkt ako taký.

 

Do vnútra obalu sa dostaneme cez vrchnú časť. Stačí ho jednoducho rozbaliť a vytiahnuť vložku z tvarovaného tenkého plastu, v ktorom je vložené zariadenie. Táto vložka má vo svojej spodnej časti vylisovaný otvor, kde nájdete dokumentáciu a USB kábel potrebný k pripojeniu zariadenia k PC či notebooku.

Zariadenie dostanete z balenia doslova jeho roztvorením. Vložku drží pokope len maličká strieborná nálepka umiestnená zvrchu balenia. 

Balenie je veľmi dobre spracované, či už z estetického, tak aj konštrukčného hľadiska. Hlavné je to, že produkt je v balení dostatočne chránený.

 

 

Komentáre (10)
PROMETHEUS
by ma zaujimalo ako to vyzera z vnutra.
Broslowski
andrejsvk ma na fore fotecku v priesvitnej skatulke: http://pretaktovanie.zoznam.sk/viewtopic.php?f=29&t=74446&p=793061 napis mu ss , urcite rad pofoti :-)
M1ch4l
zvnutra...su tam dve PCB, kazde prilieha k jednej stene, su spojene, na jednej je USB port a cinche, na druhej potenciometer a 3.5mmjack, atd. Teda myslim ze udac v2 to ma rovnako ako v1...moc tam toho vnutri nie je. inak suhlas s tym, ze na to, aka je to mala vecicka, to hra velmi dobreaj podpora 24 bit je super. Ale ano, ma to svoje limity :)
dodiken
Problém s kĺzaním po stole sa dá úplne eliminovať položením na takú, zrejme silikónovú srandu, pod mobilný telefón. Drží to potom ako prilepené.
TomKocuR
Článok bol písaný narýchlo? Lebo je tam dosť chýb... Inak s AudioTrakom Prodigy Cube sú nejaké skúsenosti? Lebo má pár pomerne slušných súčiastok, tak či by sa vyplatilo ho neskôr zriešiť ako preamp k aktívnym monitorom (bez opampu a regulácie hlasitosti)
Broslowski
ziaden clanok nepisem na rychlo! nahodil som mensi edit. teraz by to malo byt bez chyb
dexterm
Chcel by som sa spýtať táto zázračná škatuľka funguje aj na macbook pro? V súčastnosti používam SoundBlaster X-Fi Xtreme Audio Notebook a obyčajné sporta pro (časom bude niečo lepšie). Macbook pro mam v pláne kupovať, ale počul som že kvalita analógového výstupu je prakticky rovnaká ako na akomkoľvek pc čoho sa dosť bojim. Poprípade čo by mohla byť podľa Vás náhrada za tú moju x-fi zvukovku (na cestovanie)? Ďakujem za rady.
Broslowski
Zdravim. Postreh je to dobry, mam kamarata co ma MAC book pro a mal uDac od nuforce, tak sa ho spytam a odpoviem co najskor. Diki za komentar. Podla môjho nazoru fungovat musi, kedze sa to identifikuje ako SPDIF device a teda k fungovaniu niesu potrebne ziadne ine ovladace :-)
dexterm
Neponáhľa to :). Popravde najradšej by som žiadne ext. riešenie nemal (zbytočne to znižuje výdrž na cestách). Ak to už budete zisťovať bol by som Vám vďačný, keby ste skúsili aj ten slúchatkový výstup, že akej je kvality na tom macbooku pro, aj keď žiadne zázraky neočakávam. Ešte raz vďaka
Broslowski
mac ma obycajnu low cost integrovku cize nic moc, uDac pojde na macu bez problemu :-) Kupu k macu odporucam :-)
Pridať nový komentár
TOPlist