Novinky zo sveta PC a technológií

Digitálne útoky: anonymita tlmí naše rozhorčenie

Od on-line fór až po komunitné skupiny, výskum a skúsenosti ukazujú, že ľudia sú viac náchylní urážať a používať výhražný jazyk on-line, ako osobne, najmä keď je za počítačom zaručená anonymita. Nový výskum, ktorý bol zverejnený v časopise Social Psychological and Personality Science ukazuje, že ľudia menej reagujú na zlomyseľný jazyk na digitálnych platformách a vidia obete ako menej "poškodené", ako keď sa slová povedia človeku priamo.

Nezmeškajte špičkové telefóny za skvelé ceny počas Black Friday

Black Friday je teraz na každom rohu a ak sledujete našu stránku, viete že, sa nevyhol ani Gearbestu, kde bežia Black Friday výpredaje až do 30.11

Telekom oslavuje: Pred piatimi rokmi spustil 4G sieť

Telekom dnes oslavuje piate výročie od štartu 4G siete. Pre porovnanie v roku 2014 preniesli zákazníci cca 7 PB dát, zatiaľ čo v roku 2018 očakáva operátor až trojnásobne vyšší objem.

Vybrané kúsky z Black Friday výpredaja

Z výpredaja roka, ktorý sa už tradične nazýva Black Friday pre vás z internetového obchodu Gearbest.com vyberáme nasledujúce zaujímavé kúsky.

Vyvinula Čína revolučný kvantový radar?

Čína tvrdí, že vyvinula kvantový radar (aspoň teoreticky), ktorý dokáže odhaliť „neviditeľné (stealth) lietadlá“ akým je F35 či Blackbird.

18.11.2018 | Ján Kisty | 3 komentáre

NVIDIA priznala problémy s RTX2080 Ti

Zachytili ste informácie o tom, že NVIDIA má problémy s novými RTX 2080 Ti Foudners Edition?

18.11.2018 | Ján Kisty | Žiaden komentár

Sony stále predáva dobre PlayStation 4 a PS4 PRO

Sony posúva aj naďalej miľník. Spoločnosti sa podarilo predať za 5 rokov existencie už 86 miliónov konzol.

18.11.2018 | Ján Kisty | 3 komentáre

Nový iPad Pro má katastrofálnu odolnosť voči ohnutiu

Apple nedávno uviedol nový iPad Pro - z kvality výroby budete zhrození.

18.11.2018 | Ján Kisty | 1 komentár

Objav ohromného kráteru v Grónsku z nárazu, ktorý otriasol Severnou pologuľou

LAWRENCE - Prieskum ľadu v Grónsku odhalil dôkazy, ktoré naznačujú, že do ostrova približne pred 12 000 rokmi počas konca pleistocénu narazil kilometrový železný asteroid. Výsledný kráter s šírkou 30 kilometrov zostal až doteraz skrytý pod ľadovou vrstvou s hrúbkou pol kilometra. Nedávno bol podrobený prieskumu ultra-širokopásmovým radarovým systémom chirp vyvinutým v Centre pre diaľkové snímanie ľadových vrstiev (CReSIS) so sídlom na Kansaskej univerzite (KU).

Alza na Slovensku predstavuje koncept Smart Kitchen

Ako by mohla vyzerať kuchyňa budúcnosti? Dnes nám to ukázala Alza vo svojom bratislavskom showroome, kde otvorila expozíciu Smart Kitchen.

Telekom rozšíril pokrytie 4G+, v Petržalke prináša až 877 Mbps

Telekom pokračuje v rozširovaní sieťovej kapacity svojej 4G siete – do štyroch miest pridáva nadstavbu 4G+ a v Petržalke posúva maximum siete na ešte vyššiu hodnotu.

NASA zverejnila 8K video z ISS v úžasných detailoch!

Vesmírna agentúra NASA zverejnila video, ktoré nahrali profesionálnou 8K videokamerou RED Helium.

11.11.2018 | Martin Klokner | 8 komentárov

Toto je prvý skladací smartfón na svete! Stojí toľko, čo najdrahší iPhone

Väčšina z nás by predpokladala, že skladací smartfón ako prvý vyrobí Samsung, Huawei, LG, Lenovo, alebo Apple. No ani jeden z nich to zatiaľ nedotiahol tak ďaleko.

Telekom odštartoval Archív s 30 kanálmi, z toho 11 v HD

Telekom odštartoval predaj nového balíčka Archívu pre Magio televíziu. Magio Archív L rozšíri existujúcu ponuku Archívu na tri balíky, dostupný bude pre zákazníkov s IPTV.

Vyhrajte tablet Chuwi HI9 Plus v hodnote 220 eur!

Už za pár dní (súťaž bude prebiehať 11-12.11) môžete vyhrať tablet Chuwi HI9 Plus v hodnote 220 eur. Špecifikácie tabletu nie sú vôbec zlé - 10.8" displej doplnený o 4GB RAM a 64GB ROM, či 10 jadrový procesor Helio X27 a Android 8.1. Celé zabalené v tele, ktoré váži len 500g. O dlhú výdrž tabletu sa postará batéria s kapacitou 7000 mAh.

10.11.2018 | Lukáš Lancz | 4 komentáre
TOPlist