Novinky zo sveta PC a technológií

iPhone Xs a Xs Max: najrýchlejšie smartfóny na trhu

Novinky od Apple sa podľa očakávaní stali opäť najvýkonnejšími smartfónmi na trhu a porazili tak konkurenciu postavenú na čipoch Snapdragon 845. 

Telekom spustil objednávky na nové iPhony - sú príšerne drahé

Telekom dnes odštartoval predobjednávky na očakávanú dvojicu vlajkových lodí: Apple iPhone XS (s displejom 5,8“) a Apple iPhone XS Max (s displejom 6,5“).

Čo ani Einstein nevedel

Poskytuje základ pre solárnu energiu a globálnu komunikáciu: fotoelektrický jav. Albert Einstein ho opísal už pred sto rokmi. Po prvýkrát vedci z Technickej univerzity v Mníchove (TUM), Max-Planckovho inštitútu kvantovej optiky (MPQ) a TU Viedeň teraz zmerali absolútnu dĺžku absorpcie svetla a emisiu fotoelektrónu, ktorý je uvoľnený z tuhej látky.

Nová Global ROM pre Xiaomi Mix 2s/Mi8/Mi8 SE výrazne zvyšuje výkon telefónu

Väčšinou o nových ROM pre telefóny nepíšeme, avšak ROMka, ktorá je od včera dostupná pre Xiaomi Mi Mix 2S, Mi 8 a Mi 8SE poteší nejedného majiteľa týchto telefónov.

20.9.2018 | Lukáš Lancz | 4 komentáre

Mantis - obrovský robotický pavúk

Britský inžinier postavil obrovského robota v tvare pavúka.

20.9.2018 | Ján Kisty | 3 komentáre

Privítajte staronovú SONY PLAYSTATION (X)

Spoločnosť Sony a jej dcérska spoločnosť Sony Interactive Entertainment oficiálne ohlasujú novú retro konzolu PlayStation®Classic.

AMD uviedlo nové APU Ryzen s VEGA pre notebooky

Spoločnosť AMD v tichosti uviedla na trh nové APU Ryzen pre notebooky.

Tesla si už za dobíjanie áut nechá zaplatiť

Doživotné nabíjanie automobilov Tesla Motors je na konci svojho cyklu.

18.9.2018 | Ján Kisty | 7 komentárov

Človekom, ktorý po 50 rokoch obletí Mesiac bude Japonec Yusaku Maezawa

SpaceX včera oznámila, kto bude vesmírny turista, ktorý sa na palube jej rakety BFR pozrie o pár rokov na odvrátenú stranu Mesiaca. Turistom bude zakladateľ spoločnosti ZOZO Yusaku Maezawa.

Fitness náramok pre najlepšieho priateľa človeka od Xiaomi

Petbit nie je len fitness náramok, je to aj GPS lokátor a tracker. Pomôže vám nájsť vášho strateného štvornohého miláčika. Petbit je iný než bežné pet trackery, ktoré využívajú bežné siete mobilných operátorov. Tento využíva sieť pre internet vecí NB-IoT, z čoho plynie hneď niekoľko výhod.

Koľko dní treba pracovať na nový Apple iPhone XS? Porovnanie 42 krajín

Štatistické údaje zahŕňajú údaje pre Slovensko a ďalších 41 krajín sveta. Dňa 12. septembra spoločnosť Apple predstavila svoje najnovšie produkty, medzi nimi aj najdrahší smartfón v histórii firmy, iPhone XS Max.

Nové fotografie Xiaomi Mi 8 Youth odhaľujú špecifikácie pripravovaného smartfónu!

Je známe, že spoločnosť Xiaomi už o niekoľko dní rozšíri portfólio zariadení série Mi8 o nový model. Má sa ním stať Mi8 Youth, čo však prinesie?

Slávna teória živej Zeme upgradnutá na "Gaia 2.0"

Časom stále viac známa a oceňovaná teória o tom, prečo podmienky na Zemi zostali dostatočne stabilné, aby sa život vyvíjal miliardy rokov, sa dostala k novému, inovatívnemu zvratu.

SpaceX pošle kozmického turistu na cestu okolo Mesiaca

A to na jej rakete BFR. SpaceX to oznámila na svojom Twitter účte.

OnePlus 6T príde o 3.5mm audio jack

A je to tu...OnePlus 6T príde o 3,5mm audio jack. Doteraz jedna z predností telefónov OnePlus podľa všetkého definitívne končí.

TOPlist