Zuckerberg daroval pápežovi Františkovi model dronu Aquila

, Autor: kupcik
 
Mark Zuckerberg sa zaradil na rastúci zoznam výkonných riaditeľov veľkých spoločností, ktorí mali možnosť osobne sa stretnúť a prehodiť niekoľko viet s najvyšším predstaviteľom katolíckej cirkvi, pápežom Františkom v jeho sídle vo Vatikáne.

Pred Zuckerbergom sa rovnakej pocty dočkali aj Tim Cook (Apple), Eric Schmidt (Alphabet) alebo Kevin Systrom (Instagram). Zuckerberg preberal s pápežom najmä to, ako za posledné roky spája jeho sociálna sieť Facebook takmer celý svet. Spoločnosť mu pri tom robila jeho manželka Priscilla Chan, ktorá sa takisto zapojila do diskusie ohľadom filantropických aktivít prominentného páru.
 
 
Na rozdiel od svojich predchodcov sa však Mark Zuckerberg rozhodol pápežovi doniesť aj malý darček. Tým nebolo nič iné, ako model solárneho dronu spoločnosti Facebook, ktorý nesie názov Aquila, a jeho úlohou je priniesť internetovú konektivitu na miesta, kde zatiaľ chýba. Ozajstný solárny dron Aquila má aktuálne za sebou prvé testovacie lety.
 
Pápež František už dávnejšie zdôraznil dôležitosť internetu v modernej dobe a na základe zverejnených fotografií, kde prijíma dar od Zuckerberga, je vidieť, že ho takáto drobnosť potešila. 
 
 
Kľúčové slová
Aquila, dron, Facebook, internet, Mark Zuckerberg
Po kliknutí na vybrané kľúčové slovo sa vám automaticky zobrazia všetky súvisiace články na pc.sk

Papezovi darovat model lietadla.. Sice prisiel na genialnz napad ohladne FB ale v urcitych smeroch je na tom dost biedne

1. na fb neprišiel on
2. pri lietadle ide o princíp nie o ten samotný model -_-

Poslať nový komentár

TOPlist