ZTE Axon M: Skladací smartfón s dvomi obrazovkami oficiálne predstavený!

Dve obrazovky, jeden telefón. Tak možno v skratke charakterizovať novopredstavený model od čínskej spoločnosti. Čo všetko ponúka?

Smartfón disponuje dvomi 5,2“ displejmi s Full HD rozlíšením, pomerom strán 16:9 a tiež sú kryté krycím ochranným sklíčkom Corning Gorilla Glass 5. Hardvérový základ tvorí minuloročný procesor Qualcomm  Snapdragon 821, 4GB RAM a 64GB vnútornej pamäte. Poteší podpora pre pamäťové karty microSD. Operačným systémom je Android 7.1.2 Nougat.

Čítačka odtlačkov prstov je umiestnená na boku zariadenia (na vypínacom tlačidle), rovnako ako to poznáme v posledných rokov u Sony. Vzhľadom k dvom displejom má telefón aj netradičné rozmery – 151×72×12 mm a hmotnosť až neuveriteľných 230 gramov!

Axon M ponúkne Bluetooth 4.2 LE, konektor USB-C, technológiu Dolby Atmos a tiež rýchle nabíjanie Quick Charge 3.0. Treba tiež spomenúť, že ZTE podobne ako aj iní výrobcovia vynechal 3,5 mm audio jack. Pokiaľ ide o fotoaparát, výrobca stavil na jeden 20 MPx snímač (a nie na duálny fotoaparát), ponúka automatické zaostrenie aj LED blesk.

Zdroj: TheVerge

Pridať nový komentár
TOPlist