Zrušený telefón Nokia 400 s OS Android sa predstavuje na videu

Prototyp klasického telefónu s OS Android sa predstavuje na videu.

V roku 2019 sa dostávali na svetlo sveta informácie o pripravovanom telefóne, klasickej konštrukcie (takzvaný "Feature phone"), ktorého systém bude populárny operačný systém Android. Pripravovaná novinka sa mala volať Nokia 400 s kódovým označením TA-1208. Zariadenie je vybavené Wi-Fi modulom, čo by určite potešilo majiteľov tohto telefónu, ak sa predsa len vyrábal. V telefóne je nainštalovaný OS Android 8.1 - Oreo s bezpečnostnými záplatami z augusta 2019. Zariadenie má osadených 512 MB RAM, okrem toho sa na zadnej strane mal nachádzať modul fotoaparátu, ktorému sekunduje LED blesk. Tak isto ako všetky klasické telefóny, aj tu je odnímateľný zadný kryt, pod ktorým sa nachádza batéria, ale aj slot ma SIM kartu a microSD kartu.

Napriek tomu, že telefón Nokia 400 má OS Android, nie je vybavený dotykovou obrazovkou a celé ovládanie spadá pod smerové tlačidlá. Taktiež v tomto prípade neočakávajte ani snímač odtlačkov prstov, pretože zariadenie odomykáte prostredníctvom stlačenia hviezdičky. Po odomknutí sa vám zobrazí hlavná obrazovka s Google Asistentom a na spodnej strane obrazovky nájdete aplikácie akými sú Google Chrome, YouTube, Zdieľanie, Fotoaparát a Ponuka aplikácií. Prototyp je taktiež vybavený aplikáciou Google Play, odkiaľ si môžete doinštalovať ďalšie aplikácie.

Toto zariadenie malo byť primárne orientované pre Indický trh, ale dalo by sa predpokladať, že v prípade úspechu by bol v pláne aj jeho globálny predaj.

Zdroj: XDA-Developers,

Pridať nový komentár
TOPlist