Zoznam najporuchovejších telefónov Android a Apple

Spoločnosť Blancco zostavila rebríček najporuchovejších Android a Apple telefónov za štvrý kvartál 2017. Dáta boli zozbierané podľa počtu opráv a spustených interných diagnostík v jednotlivých telefónoch v krajinách Severnej Ameriky, Európy, Ázii a Austrálii.

Podľa výsledkov má najporuchovejšie zariadenia spoločnosť Samsung s 34%, najporuchovejším telefónom je zase model Redmi 4 od spoločnosti Xiaomi.

V prvej desiatke najporuchovejších telefónov je však až 5 telefónov Samsung - Galaxy S8+, S7, S7 Active, S7 Edge a Galaxy S6.

Najporuchovejším telefónom Apple sa stal model iPhone 6.

Podľa počtu diagnostík na jednotlivých telefónoch, sa majitelia Apple zariadení najčastejšie sťažovali na problém bluetooth a wifi. U Android telefónov to bol výkon (rýchlosť, výdrž batérie, zmarznutá obrazovka) a problémy s kamerou.

Najčastejšími diagnostickými testami, ktoré skončili chybou je u Android telefónov problém s tlačidlom menu, u Apple telefónov zase problém s mikrofónom.

Zdroj: Flipboard - Android Authority, Blancoo report

Komentáre (7)
jararak
Sranda, IP6 hodnotim ako najlepsi kusok zatial co som od nich mal (po 4,4,4s,5s a bohuzial vyzera, ze mi sedel lepsie ako 8+). Doba uzivania 3 roky, mozno malinko naviac.
x3m
No ak ratali poruchovost len podla hrubych cisel, ze ktore sa najviac vracaju do servisu, tak je snad vsetkym jasne, ze to budu telefony, ktore sa najviac predavaju. Zas statistika ziacika prveho stupna zakladnej skoly...
Dali
No a Sony značka sa teda nekazí vôbec?
tojefuk
Zaujímalo by ma, či tie štatistiky značiek zodpovedajú počtom predaných kusov.
pista
ze "zmarznuta" obrazovka :-DDD
shd
2 tabulka je spravne, prva je skreslena, mala tam byt statistika na 1000 alebo mil predanych kusov. V druhej statistike - to ze sa vracia do servisu 9 fonov zo 100 xiaomi redmi 4 je dost fail.
Jožo
Spoločnosť Blancco sa pravdepodobne nekamaráti so Samsungom Opravujem mobilné telefóny 12 rokov a vedel by som zostaviť inú tabuľku kde by figuroval aj Apple a Sony
Pridať nový komentár
TOPlist