Zotac predstavil adaptér z USB 3.0 na HDMI

Viac monitorov jednoduchým spôsobom.

Zotac uvádza na trh nový adaptér, ktorý umožňuje k akýmkoľvek počítačom s USB 2.0 či USB 3.0 portom pridať ďalší monitor. Adaptér využíva technológiu DisplayLink, ktorá v spolupráci s nainštalovaným softvérom a špeciálnym čipom komprimuje obraz na základe jeho obsahu. Tieto dáta sú následne posielané cez bežné USB rozhranie.

Adaptér od Zotac-u podporuje rozlíšenia do 1920x1200, je kompatibilný s operačnými systémami od Windows XP po Windows 7 (maximálne 6 adaptérov) a Apple Mac OS (max. štyri adaptéry). Okrem obrazu dokáže cez HDMI výstup posielať aj 6-kanálové audio.

 

Komentáre (7)
landrower
WTF?? tak toto je parada :)
landrower
jak to vlastne funguje?
Pjetro_de
Nuze kablikom sa pri istom napati a prude prenasuju elektricke vzruchy ... ktore sa v konecnom dosledku interpretuju ako nuly a jednotky. A hadam nemusim pripominat, ze nuly a jednotky su dnes vsade ... aj na HDD su nuly a jednotky prezentovane super-miniaturnymi magnetikmi s rozmerni desiatky nm orientovanych po novom kolmym zapisom kolmo na platnu (t.j. par stoviek nm "dovnutra platne"). Ak je "magnetik" otoceny N polom hore a S polom dole, dohodneme sa ze to je 0. Ak je otoceny opacne, t.j. N pol dole a S pol hore, je to 1. Na jednej harddiskovej platni su dnes nie stovky miliard, ale biliony takychto vyhradenych superminiaturnych miestociek sluziacich ako superminiaturne magnetiky ... Kazde miestecko ma vsak na rozmer stale desatticise atomov ... Hranica je jeden atom, alebo elem, castica. Dalsia otazky?
skype3x3
Mna by ale zaujimalo, ked to pripojim na NTB s USB 2.0, ci to bude mat realne taku kvalitu obrazu ako keby som to prepojil priamo cez HDMI...
Pjetro_de
Pokial je komprimacia stratova, tak isteze nie. Pokial je bezstratova, zalezi este od latencii, nakolko spracovanie v adapteri par ms iste bude trvat ...
Courage_SK
Chlapi zo Zotacu sú majstri.
passco
Toto je doslova na nobelovku :D Toto som uz X krat potreboval .. urcite si kupim :)
Pridať nový komentár
TOPlist