Známa stránka venujúca sa portom Google Camery, neodporúča známeho výrobcu smartfónov

Známa stránka venujúca sa portom Google Camery, neodporúča výrobcu smartfónov značky OnePlus.

Autor jednej z najpopulárneších stránok, ktorá sa venuje portom Google Camery a je primárne určená pre smartfóny značky Google Pixel, sa v súčasnosti sťažuje na výrobcov smartfónov, pričom hlavná kritika smeruje na známeho výrobcu smartfónov - OnePlus. Práve táto značka má robiť problémy modderom aplikácie Google Camera v portovaní na modely tohto výrobcu a autor stránky už naďalej neodporúča túto značku, ak chcete používať porty GCam.

12 Mpix fotografia vľavo a 48Mpix fotografia z toho istého senzoru.

Autor na svojom blogu priamo porovnáva použitý snímač Sony IMX586, ktorý je použitý v modeloch Asus ZenFone 6. Ten autor aktuálne používa, ale je aj použitý v modeloch OnePlus 7/7T, 8/8T a sérií Nord. Zároveň spomína, že bez rootu sa už v modeloch OnePlus ďaleko nedostanete, ak chcete používať aj doplnkové fotoaparáty. Taktiež nepoteší aj cielené zhoršenie výslednej kvality fotky. OnePlus totiž obmedzuje na softvérovej úrovni foto-aplikácie a nedovolí vám využívať plné rozlíšenie použitého snímača.

12 Mpix fotografia vľavo a 48Mpix fotografia z toho istého senzoru.

Autor zároveň neskrýva rozčarovanie nad prístupom výrobcu OnePlus, ktorý síce posiela vývojárom z webového portálu XDA-Developers ich smartfóny, ale už dávno nie sú tou prívetivou značkou, ako kedysi. Síce sa prezentujú, ako vývojársky priateľská značka, ale pritom sa správajú ako Samsung, či Huawei. Autor spomína aj príklad, kedy sa vývojárom Gcam posielajú smartfóny a priamo pomáhajú modderom na ich fórach, ale smartfóny už potom prichádzajú s obmedzeniami. Ak sa aj niekomu podarí obísť obmedzenia, výrobca ich v najbližšej softvérovej aktualizácii obmedzí ešte viac.

Bohužiaľ, takto vás neobmedzí len OnePlus, ale aj mnoho ďalších výrobcov smartfónov.

Zdroj: Celso Azevedo, CleanPNG,

Pridať nový komentár
TOPlist