Záujem o 4K televízory je väčší ako pri príchode HD modelov

 
Možno počúvate vo svojom okolí množstvo skeptikov ohľadom 4K televízorov, no štatistiky hovoria, že spotrebitelia prechádzajú na nový formát rýchlejšie ako tomu bolo pri HD televízoroch.

Či si to chceme priznať alebo nie, prechod na Ultra HD televízne prijímače je tu, a čoraz viac sa stupňuje záujem o tento typ zariadení. 4K rozlíšenie sa prvýkrát začalo presúvať z kín do obývacích miestností ešte v roku 2012, no vtedy si ho mohli dovoliť len tí bohatší ľudia. Cena takýchto televízorov bola privysoká, a veľa ľudí si povedalo, že si radšej počkajú na vlnu zlacňovania. Takisto aj obsah, ktorý by sa dal na 4K televízoroch prehrávať bol ťažko dostupný a adoptovanie novej technológie sa zdalo byť v nedohľadne.
 
Opak je však pravdou, a masového nakupovania 4K televízorov sme sa dočkali skôr, ako sa pôvodne očakávalo. Podľa najnovších správ je aktuálne vo svete každý druhý predaný televízor v 4K rozlíšení. Navyše takmer každý jeden predaný televízor s uhlopriečkou nad 50 palcov, je v Ultra HD rozlíšení.
 
 
Ak si porovnáme prechod spotrebiteľov na HD a Ultra HD formát, je jasne vidieť, že o 4K je oveľa väčší záujem. Za prvé 4 roky existencie zariadení s HD rozlíšením sa ich celosvetovo predalo len 2,9 miliónov kusov. Za rovnaké časové obdobie sa predalo viac ako 15 miliónov kusov televízorov s Ultra HD rozlíšením. Za všetkým však treba hľadať výrazne klesajúce ceny 4K televízorov.
 
Kým v roku 2014 bola cena priemerného 4K televízora takmer 1000€, tak v aktuálnom roku dokážeme nájsť kvalitný Ultra HD televízor za cenu pod 700€. Samozrejme, aj dnes sa ceny niektorých najlepších modelov šplhajú k niekoľkým tisícom eur, no nie je problém zaobstarať si cenovo prijateľnejší model, s ktorým bude zákazník plne spokojný. Aj najnovšie správy dokazujú, že čoskoro by mohlo byť takéto zariadenie takmer v každej domácnosti.
 
 
Komentáre (1)
druko
Súhlasím. Len doplním, cenový rozdiel medzi FHD a UHD pri tej istej uhlopriečke je zanedbateľný. Kiež by to tak bolo i pri PC monitoroch.
Pridať nový komentár
TOPlist