Záškodníci hádžu ľudom do schránok škodlivé USB kľúče

, Autor: Anonymný používateľ
 
Hackeri skúšajú novú metódu infikovania počítačov. Do schránok ľudom hádžu USB kľúče s malvérom.

Idete pre poštu do schránky a zrazu v nej objavíte neznámy USB kľúč. Obozretný človek spozornenie a môže sa mu to ihneď zdať podozrivé, no určite by sa našiel nejeden taký, čo sa poteší. USB kľúč zadarmo? Super, nevadí, že má len napríklad 4 GB. 
 
Zrejme na takúto logiku spoliehajú hackeri, ktorí ľudom začali do schránok hádzať infikované USB kľúče. Informovala o tom polícia z Austrálie, ktorej podozrivé nálezy v schránkach nahlásili obyvatelia na predmestí Melbourne. Polícia označila tieto kľúče ako extrémne škodlivé pričom dodala, že ľudia, ktorí si ich zapojili do počítačov zaznamenali závažné problémy so svojim strojom. 
 
Polícia však nezverejnila, čo presne škodlivý kód v kľúčoch robí s počítacom. Malvér by mohol infikovať počítač bez povšimnutia používateľa a následne získavať citlivé informácie sledovaním stlačených kláves. Takto je možné získať meno a heslo ku kontu počítača alebo aj prakticky do všetkých online služieb, ktoré vyžadujú autentifikáciu. Do úvahy tiež prichádza možnosť, že malvér počítač zablokuje a neodomkne ho, kým majiteľ nezaplatí výkupné.
 
Zatiaľ sa však nevie, kto za takouto poštou stojí. Všetky nájdené USB kľúče v schránkach boli bez akéhokoľvek označenia.
 
 
Kľúčové slová
hackerský útok, USB
Po kliknutí na vybrané kľúčové slovo sa vám automaticky zobrazia všetky súvisiace články na pc.sk

Poslať nový komentár

TOPlist