Zamestnanec Microsoftu počas prezentácie použil konkurenčný Chrome

Azda každému používateľovi sa stalo, že prehliadač, ktorý používa nefunguje správne. Problémy neobchádzajú ani veľké korporácie, ako je samotný Microsoft.

Michael Leworthy, ktorý na oficiálnej prezentácii predstavoval výhody a možnosti MS Azure sa stretol s nečakaným problémom. Prehliadač Microsoft Edge, na ktorom Michael prezentoval možnosti náhle zmrzol. Po troch sekundách ticha však pohotovo zareagoval: „Inštalujem Chrome“ a pobavil tým celé publikum, ktoré začalo tlieskať. Pri inštalácii prehliadača Michael nezabudol odškrtnúť možnosť o posielaní štatistických údajov do Google s uštipačným komentárom „My nebudeme robiť Google lepším“.

Zdá sa, že aj na tomto príklade vidíme rozdielne postoje šéfov spoločnosti. Súčasný riaditeľ Satya Nadella je tolerantnejší k podobným situáciám, čo sa pri bývalom riaditeľovi Steve Ballmerovi nedá povedať. Pripomeňme, že išlo o oficiálnu prezentáciu spoločnosti Microsoft na tému „Transformácia dátových centier: Migrácia aplikácií, pracovných úloh a údajov do Azure“. Vtipná scéna začína na videu od 37 minúty a 25 sekundy.

Na druhú stranu, tento faux pas nebol najhorší. Blue screen priamo na prezentácii Windows 98 bol oveľa väčší trapas...

Zdroj: CNET

Pridať nový komentár
TOPlist