Zahrajte si Mario Kart inak

Máte Nintendo Switch? Môžete si s ním aj zašportovať.

Počas koronakrízy vzniká veľa zaujímavých projektov. Jedným z nich je Labo Fit Adventure Kart Kit a v tomto prípade ide o domácky vyrobenú športovú "pomôcku" spojenú s prenosnou hernou konzolou Nintendo Switch. Za vznikom spomínaného projektu stojí hardvérový hacker - Mike Choi, ktorý našiel svoj spôsob, ako ostať v pohybe zábavnou formou aj keď je doma. Zároveň si tak môže dopriať aj plnohodnotný tréning a popri tom aj hrať hru Mario Kart.

Bohužiaľ, ani hranie nie je také jednoduché, ako sa zdá. Ak chcete hrať, musíte šľapať na stacionárnom bicykli, kde ste podmienený tým, aby ste sa dostali nad určitú rýchlosť, zároveň stláčať Ring-Con a do toho musíte ovládať hru. Tento "herný kit" je postavený na "robotovi" s názvom TAPBO, ktorý stláča tlačidlá Joy-Con a zároveň získava signál z ovládačov Ring-Con. Tak isto získava signál zo stacionárneho bicykla (kvôli rýchlosti), na ktorom je umiestnený rýchlostný senzor, podľa ktorého vie TAPBO, či spĺňate požiadavky na hranie hry.

Nanešťastie ide len o koncept, ktorý asi nikdy nebude "pretavený" do reálnej podoby. Choi pritom už viac ako mesiac používa sadu Labo a chcel ukázať jedno z jej využitia, kedy Nintendo Switch môže slúžiť aj ako fitness nástroj. Necháte sa inšpirovať týmto "vynálezom"?

Zdroj: Engadget,

Pridať nový komentár
TOPlist