Za smrteľnú nehodu Uber auta môže benevolentné nastavenie softvéru

, Autor: Lukáš Lancz
Za smrteľnou zrážkou autonómneho vozidla Uber so 49 ročnou cyklistkou Marie Elaine Herzbeg z marca tohto roka môže podľa posledných informácii chyba resp. nastavenie softvéru vozidla.
Podľa informácii, ktoré získal The Information od zdroja blízkemu Uber, chyba bola spôsobená príliš benevolentním nastavením softvéru na ignoráciu objektov na vozovke. Ten má na starosti správne vyhodnotiť, že sa na ceste nachádza taška, či iný objekt, kvôli ktorému nie je nutné auto zastaviť.
 
 
Ako už teraz vieme, softvér síce vyhodnotil človeka na ceste ale rozhodol sa, že netreba reagovať zastavením. To, či ho zmiatol samotný bicykel, ktorý pravdepodobne Marie Elaine Herzberg tlačila vedľa seba ostane asi len špekuláciou. Faktom ostáva, že vodič auta v tom čase na chvíľu nedával pozor a zároveň zlyhal softvér auta. Či by nehode zabránili dvaja vodiči (Uber sa rozhodol začiatkom roka z redukovať počet na jedného), alebo viac senzorov LIDAR (podľa zistení Routers, Uber znížil počet týchto kritických senzorov v autách) sa už teraz bohužiaľ nedozvieme.
 
 
 
Kľúčové slová
Uber
Po kliknutí na vybrané kľúčové slovo sa vám automaticky zobrazia všetky súvisiace články na pc.sk

Za smrť sú zodpovední ľudia, ktorí skúšku takýchto áut povolili v priamej premávke

Skúšky sa majú odohrávať na skúšobných poligónoch !

cize tvrdis, ze ak by namiesto uber auta bolo normalne auto so soferom, tak by to ubrzdil/vyhol sa jej? Videl si video z palubnej kamery?

Reklama na nove auto za ? rokov:
Kupujte si nasu znacku,nase auto este nikoho nezabilo.... a zimne pneu zdarma.

Reklama:
Kúpte si naše auto, budete prvý koho zabije, nenechajte sa predbehnúť a letné pneu zdarma.

Poslať nový komentár

TOPlist