EN

Z Firefoxu si po novom už aj zdarma zatelefonujete

 
Mozilla vytvorila partnerstvo so Spanish telecom a ISP Telefonica výsledkom čoho je nová funkcia, ktorá umožní užívateľom vykonávať audio či video hovory cez prehliadač Firefox.

Nová služba s názvom Hello umožňuje vykonávať audio a video telefonáty bez akéhokoľvek doplnku či zásuvného modulu. Taktiež nie je potrebné navštíviť špeciálnu webovú stránku. Hello bude jednoducho natívnou súčasťou Firefoxu od verzie 34. Momentálne je Hello iba v Beta verzii Firefoxu.
 
 
Cieľom Mozilly je vytvoriť konkurenciu pre Skype od Microsoftu a Hangouts od Google. Hello je postavené na WebRTC technológii a hovory sú samozrejme zdarma. To všetko bez potreby registrácie. Medzi volajúcim a volaným sa vytvorí zabezpečené spojenie a môžu veselo komunikovať. Podmienkou je samozrejme aby mali obe strany Firefox prehliadač.
 
Hello má uľahčiť komunikáciu s priateľmi, ktorí často nemajú rovnaký hardvér či softvér ako vy. Telefonica poskytla pre Mozillu WebRTC infraštruktúru a Mozilla ponúkne túto službu viac ako 300 miliónom používateľov Firefoxu. Hello je momentálne dostupná len pre desktop verzie Firefoxu.
 
Zdroj: techspot
 
Komentáre (5)
dzefo
a kde to najdem? mam taky firefox a nikde to nevidim
MQ
Je to BETA verzia, ktoru si musis stiahnut a rucna nainstalovat. (link mas priamo v clanku, ten vyznaceny modrou farbou) Zatial je to neodladene, ako vsetky BETA verzie a neskusenym sa to nedoporucuje. Chvilupockaj a o niekolko mesiacov to bude oficialne. K teme. Zda sa to dobra konkurencia skype. Ziadny centralny server, ziadne spehovanie udajov, sifrovane spojenie priamo medzi volajucimi.... To potesi! Este si opravte nadpis. Nie telefonovanie, pretoze na to potrebujete telefonne cislo, ale hovory zadarmo. Hovory a telefonovanie je nieco uplne ine. Ja viem, nadpis predava, ale neznizujte sa k bulvaru.
dzefo
mam beta firefox 34 a tam to nikde nevidim preto sa pytam
MQ
Video navod. http://www.youtube.com/watch?v=4eE0-yAFUEo
Mučo Mačo
prekvapili..vypada to dobre..onedlho si gogle od nich pozicia napad ako ho poznam
Pridať nový komentár
TOPlist