EN

YouTube výrazne obmedzuje stream videa na 480p

Počas korona krízy Google obmedzuje rozlíšenie videí na YouTube platforme. Po celom svete preto predvolene nastavuje kvalitu videa na 480p, aby sa ušetrila šírka pásma internetu.

Hlavným dôvodom je, že počas korona krízy oveľa viac ľudí sleduje videá. Videá sa začnú prehrávať pri tomto extrémne nízkom rozlíšení, ale je možné rozlíšenie manuálne zmeniť na vyššie rozlíšenie streamovania videa. Avšak napríklad v Indii spoločnosť obmedzuje kvalitu streamovania a neumožňuje prepnutie na vyššiu kvalitu videa.

Tento krok bol v súlade s rozhodnutím z minulého týždňa obmedziť kvalitu, pričom podobne obmedzili kvalitu aj Netflix či Amazon. India je pravdepodobne najväčšou spotrebiteľskou základňou YouTube s viac ako 285 miliónmi aktívnych používateľov mesačne. Keďže sa viac ľudí obmedzuje na svoje domovy, používanie internetu  v krajine prudko vzrástlo - najmä v aplikáciách sociálnych médií a streamovania videa. India má takisto obmedzenia vo WhatsAppe, limitované sú na 15 sekúnd.

Zdroj: TNW

Komentáre (3)
Zux

Namiesto toho aby v tychto tazkych casoch dali 1080p automaticky, oni naopak. Net to unesie, net to sme my a my mame kapacity....

Nezmar

Konečne to niekoho napadlo. A tak by to mohlo už ostať nastálo. Aspoň nebudú závislaci závislí na pozeraní FULL HD videí -on line- brzdiť download rýchlosť ostatným !!! Kto chce si môže video stiahnuť v akejkoľvek kvalite bez obmedzenia.

adam102

Snad sa aj ubranil, ked ho to napadlo. Naopak, to stahovaci mi brzdia buffering! Najradsej pozeram 4K 60p HDR, aby ti torrenty isli co najpomalsie.
Ale mudro vravis, podme vsetci hoardovat terabajty obsahu z YouTube, aby sme ich mal stale k dispozicii v najlepsej kvalite. Oh, wait a minute...

Pridať nový komentár
TOPlist