YouTube VR aplikácia je oficiálne dostupná na Play Store

 
Presne deň predtým, ako sa začne predávať Daydream View VR headset od spoločnosti Google, bola do obchodu Play Store oficiálne pridaná aplikácia YouTube VR.

Novinka z dielne spoločnosti Google je oficiálne tu. Aplikácia YouTube VR je schopná premeniť akékoľvek video tak, aby si ho mohli vychutnať priaznivci virtuálnej reality so všetkým, čo k tomu patrí. Portál YouTube sa tak premení na 3D svet, ktorý môžu používatelia preskúmať zvnútra.
 
 
Používatelia nebudú obmedzení len na niekoľko konkrétnych videí, ale k dispozícii im budú všetky videá na populárnej službe, vrátane 360-stupňových 3D videí či klasických 2D príspevkov. Všetky videá budú ľahko zobraziteľné na veľkej virtuálnej obrazovke v špeciálne navrhnutom „režime divadla“. Zaujímavým prvkom je aj priestorový zvuk, kde hĺbka a vzdialenosť hrajú veľmi dôležitú úlohu.
 
Aplikácia ponúka prihláseným používateľom plnohodnotný zážitok z YouTube, a budú si môcť prezerať všetky svoje playlisty, históriu, odbery a využívať mnoho ďalších funkcií. Vyhľadávanie obľúbených videí bude možné realizovať pomocou hlasových pokynov, alebo pomocou kláves. Takisto nechýba ani možnosť prehľadávať portál a prezerať iné video v rovnakom čase.
 
Problémom je však skutočnosť, že YouTube VR pracuje len na Daydream View čo znamená, že túto novinku si budú môcť vychutnať iba majitelia smartfónov Google Pixel a Pixel XL. Iné zariadenia podporované nie sú. Spoločnosť Google sa však vyjadrila, že v budúcnosti sa môže portfólio kompatibilných zariadení rozrásť.
 
Zdroj: vr-zone
 
Pridať nový komentár
TOPlist