YouTube umožňuje rozmazať akúkoľvek časť videa

 
YouTube od dnes spustil nový nástroj, ktorý umožňuje autorom videí rozmazať ľubovoľný objekt na videu.

Obľúbená platforma poskytovala od roku 2012 nástroj, ktorý dokázal rozmazať ľudské tváre. Teraz sa však dočkal rozšírenia a v desktopovej verzii je možné rozmazať akýkoľvek pohybujúci sa objekt na videu. Nástroj dokáže sledovať označený objekt po celú dĺžku videa a nech sa pohybuje akýmkoľvek smerom, bude stále rozmazaný.
 
Ako je možné rozmazať takýto objekt na videu? Je to veľmi jednoduché. Používatelia iba nakreslia myšou štvorček cez objekt, ktorý chcú vo videu rozmazať a o problém je postarané. Veľkosť štvorčeka je možné meniť a takisto je možnosť ho uzamknúť na pevnej pozícii v prípadoch, kedy sa objekt na videu nehýbe.
 
 
Takto editované video je možné uložiť zároveň aj s originálom bez rozmazania. YouTube vytvoril nástroj, ktorý má dať používateľom možnosť skryť citlivé informácie, ktoré by nemali byť viditeľné pre celý svet. Informácie, akými sú značky áut, telefónne čísla, alebo čísla kreditných kariet je teraz jednoduché skryť bez strachu, že budú zneužité.
 
 
Aktualizácia je od dnes dostupná na desktopovej verzii YouTube, a v budúcnosti plánujú pridať nástroj aj do aplikácie pre mobilné telefóny. 
 
Zdroj: theverge
 
Pridať nový komentár
TOPlist