YouTube onedlho začne ponúkať bezplatné televízne kanály

Nová služba bude samozrejme podporovaná reklamou.

Populárna video služba YouTube má údajne rokovať s rôznymi spoločnosťami o možnosti vysielania televíznych programov cez jej platformu. Spoločnosť Google už má novinku postupne testovať, to sa má týkať aj vybraných používateľov služby YouTube. Platforma má taktiež snahu ponúkať aj vysielanie filmov a seriálov. Medzi používateľmi služby má prebiehať prieskum, či by mali záujem o využívanie takejto možnosti.

V prípade, že dôjde k dohode medzi technologickým gigantom Google a televíznymi spoločnosťami, malo by dôjsť aj k zníženiu príjmu z reklamy. Toto by sa malo týkať práve spoločnosti Google, nakoľko práve zníženie príjmov z reklamy (až 45%) má byť súčasťou dohody s televíznymi spoločnosťami. Streamovacia platforma YouTube v podstate už ponúka vysielanie televíznych staníc v rámci svojej služby - TV a Primetime, lenže obe služby spadajú pod platený balík.

Platforma YouTube chce byť zároveň lákavejšou pre tvorcov obsahu a tak sa s nimi začali deliť o príjmy z reklám. Vďaka tomuto kroku sa chce stať streamovacia služba lukratívnejšou než konkurenčná sociálna sieť - TikTok.

Zdroj: GSMArena,

Pridať nový komentár
TOPlist