YouTube chce zakročiť proti blokovačom reklám

Máte adblock? Možno si nepozriete YouTube. 

Na populárnej webovej stránke - Reddit sa začali objavovať príspevky týkajúce sa neschopnosti prehratia videa na službe YouTube. Namiesto videa je zobrazená výzva na vypnutie blokátora reklám, alebo predplatenia služby YouTube Premium. Túto taktiku streamovacieho giganta potvrdil aj na subreddite YouTube zamestnanec služby. Prečo sa rozhodla populárna služba zakročiť proti blokátorom reklám? Spoločnosť Google, ale aj youtuberi vďaka týmto doplnkom do prehliadačov prichádzajú o príjem z reklamy. Najväčšiu časť zárobkov spoločnosti Google totiž tvorí hlavne reklama.

Novinka je zatiaľ v testovaní, ale predpokladá sa, že bude časom nasadená globálne. Používatelia služby sú v podstate flustrovaní z veľkého množstva reklamy, ktorá sa prehráva pred, počas aj na konci sledovaného videa. Používatelia streamovacej služby YouTube majú možnosť prejsť aj na platenú formu vo forme Premium, ktorá sa pohybuje na úrovni 7,16 € mesačne. Prvý mesiac môžu používatelia skúšať predplatné zadarmo. V prípade, že chcete službu využívať viacerí, existuje aj rodinné predplatné vo výške 10,99 € na mesiac. Podmienkou je, že všetci používatelia musia byť v rámci jednej domácnosti.

Zdroj: Neowin,

Komentáre (2)
Jozef

V realnom zivote by sa tento postup povazoval za podvod. Raz za reklamu niekto zaplati nemale peniaze, potom ak nechcem byt znasilneny touto reklamou mam zaplatit zase ja. Niekoho tu Google poriadne podviedol.

sralikónvoli

nech len zavedú, konečne YT skrachuje a bude pokoj...tik-tok našťastie dlhú životnosť nemá.

Pridať nový komentár
TOPlist