Xiaomi ruší Google služby

Xiaomi ruší Google služby, aspoň zatiaľ v Číne.

Čínsky technologický gigant začal poslednou aktualizáciou na MIUI 12.5 určenej pre čínsky trh, odstraňovať Google Mobile Services (GMS). Spoločnosť uviedla, že z dôvodu dodržiavania predpisov už neumožňuje svojim používateľom priamu ani "bočnú" inštaláciu aplikácii GMS. Smartfóny určené pre čínsku distribúciu, nie sú natívne dodávané s Google službami, takže nejde ani tak o prekvapujúci krok, keďže GMS sú v Číne zakázané.

Spoločnosť Xiaomi zatiaľ nezverejnila presný zoznam, ktorých zariadení sa tento krok bude týkať, ale doposiaľ sa spomínajú smartfóny Redmi K30 Ultra a Redmi 10X 5G. Tak je to aspoň podľa hlásení niektorých majiteľov týchto zariadení, ktorí stratili aj nepriamu možnosť inštalácie Google služieb. Takže, ak máte smartfón z čínskej distribúcie, máte dosť veľkú šancu, že najbližšou aktualizáciou prídete o GMS a neostane vám nič iné, ako len odomknúť svoje zariadenie a nainštalovať si iný operačný systém a s ním aj Google Mobile Services. Teda v prípade, ak budete chcieť naďalej používať Google služby.

Xiaomi sa tak začalo brániť a podnikať kroky voči Spojeným štátom americkým, kedy exprezident Donald Trump zaradil čínskeho giganta na čiernu listinu, ktorého obvinil z prepojenia na čínsku armádu. Minulý rok sa firma stala tretím najväčším producentom smartfónov, preto pôjde pre Google o vcelku veľkú stratu časti trhu v Číne. GMS totiž zahŕňa aplikácie ako YouTube, Mapy, internetový prehliadač Chrome a samozrejme obchod Play Store.

Smartfóny určené pre globálny trh by nemali byť ovplyvnené týmto krokom zo strany Xiaomi.

Zdroj: Gizmochina, Pinterest, Deadline,

Pridať nový komentár
TOPlist