EN

Xiaomi prinesie predný fotoaparát pod displejom už budúci rok

Spoločnosť Xiaomi na svojom YouTube kanáli uviedla video s predným fotoaparátom priamo pod displejom. Ide už o jeho tretiu generáciu, avšak zároveň bude prvá, ktorá sa dostane aj do produktov určených pre koncových používateľov. Prvá nebola verejnosti ani oficiálne predstavená a druhá sa nakoniec nikdy nedostala do finálneho produktu.

Výrobcovia sa už dlhšiu dobu snažia zakomponovať predný fotoaparát čo najmenej nápadne do tela smartfónov. Doteraz najčastejšie používané riešenie výrezu displeja, kde sú senzory a fotoaparáty umiestnené, tzv. notch, by mal nahradiť fotoaparát pod ním, bez toho, aby akokoľvek narúšal jeho celistvosť. Pravdepodobne sa od budúceho roka môžeme tešiť na skutočne bezrámové smartfóny.

Displej od Xiaomi používa vlastné usporiadanie pixelov, ktoré v rámci každého pixelu umožňuje prepustiť fotoaparátu dostatok svetla, a to medzerami pri jednotlivých subpixeloch. Stále by však v tejto oblasti displeja nemala byť viditeľná žiadna odchýlka jasu, kontrastu, farebného gamutu a vernosti farieb. Až časom sa však uvidí, či je takéto riešenie dostatočné a displej skutočne bude aj v mieste fotoaparátu ponúkať rovnako kvalitný obraz.

Zdroj: Xiaomi Blog, TechSpot

Pridať nový komentár
TOPlist