Xiaomi predstavilo svoj prvý skladací telefón Mi Mix Fold s tekutou šošovkou

Čínsky výrobca smartfónov Xiaomi predstavil svoj prvý skladací smartfón Mi Mix Fold, ktorý je tiež prvým smartfónom s technológiou tekutej šošovky.

Mi Mix Fold je prvým skladací smartfónom spoločnosti Xiaomi, a to aj napriek tomu, že Xiaomi bolo jednou z prvých spoločností, od ktorých sme sa dočkali ukážky skladacieho smartfónu ešte pred viac ako dvoma rokmi. Je dodávaný s dizajnom pripomínajúcim Samsung Galaxy Fold, čiže má z vonkajšej strany menšiu obrazovku a vnútri väčšiu skladaciu.

Vnútornú obrazovku smartfónu Mi Mix Fold tvorí 8.01-palcový OLED displej s pomerom strán 4:3 a rozlíšením 2480×1860 a štandardným jasom 600 nitov. Displej má tiež podporu Dolby Vision HDR. Vonkajšiu obrazovku zas tvorí 6.52-palcový displej s obnovovacou frekvenciou 90Hz. Spoločnosť Xiaomi tvrdí, že pánt smartfónu Mi Mix Fold vydrží približne 200 000 zohnutí. Mi Mix Fold v sebe tiež skrýva štyri Harman/Kardon reproduktory, o ktorých Xiaomi tvrdí, že zabezpečujú 3D panoramatický zvuk.

Ako už bolo skôr oznámené, Mi Mix Fold je tiež prvým smartfónom, ktorý vo svojom fotoaparáte používa tekutý objektív. Pokiaľ ide o špecifikácie, Mi Mix Fold poháňa procesor Qualcomm Snapdragon 888 spolu s 12GB alebo 16GB pamäte RAM a s 256GB alebo 512GB interného úložiska. Obsahuje 5 020mAh batériu, ktorá podporuje 67W rýchle nabíjanie. Spoločnosť Xiaomi tvrdí, že Mi Mix Fold sa dokáže nabiť na 100 percent už za 37 minút.

Na zadnej strane zariadenia Mi Mix Fold sa nachádzajú tri fotoaparáty, z ktorých jeden obsahuje tekutú šošovku, ktorá plní funkcie teleobjektívu s krátkou zaostrovacou vzdialenosťou len 3cm, optickým zväčšením 3x a hybridným zväčšením až 30x. Tekutý objektív ďalej sprevádzajú hlavný 108MPx senzor Samsung HMX a 13MPx ultraširokouhlý fotoaparát.

Smartfónu Mi Mix Fold bude na čínskom trhu dostupný od 16. apríla a jeho cena sa bude pohybovať od 9 999 juanov (približne 1 300 eur) až do 12 999 juanov (približne 1 690 eur). Dostupnosť na európskom či globálnom trhu zatiaľ nie je známa.


Prečítajte si tiež: Xiaomi Mi 11 Ultra prichádza so sekundárnou OLED obrazovkou pri zadných fotoaparátoch


 

Zdroje: Mi Blog

Pridať nový komentár
TOPlist