Xiaomi Pocophone dostáva záznam videa v 4K 60p, Game Turbo a streamovanie HD obsahu

Xiaomi začal distribuovať softvérový update na MIUI 10.3.4 pre Pocophone F1, ktorá okrem marcového balíka bezpečnostných záplat pre Android prináša aj ďalšie očakávané vylepšenia. Drobnosťou, ktorá istotne poteší mnohých používateľov, je aj zarovnanie stavového riadku s výškou notchu.

Prvým veľkým vylepšením je podpora Widewine L1, čo je DRM ochrana pre distribúciu video obsahu v zariadeniach s Androidom. Zariadenia, ktoré získajú túto certifikáciu môžu prijímať streamovaný HD obsah zo služieb ako Amazon Prime či Netflix.

Ďalšou novinkou je pridanie režimu Game Turbo. Ten by sa mal postarať o plynulý herný zážitok vďaka optimalizovanému prideľovaniu systémových prostriedkov pre hry. Game Turbo naviac dovoľuje uvoľnenie pamäte, zaznamenanie screenshotu, nahrávanie obrazovky a zapnutie/vypnutie WiFi a dátového pripojenia počas hrania. Popri tom ešte umožňuje používanie aplikácií WhatsApp, Facebook a internetového prehliadača v okne v prostredí hry. Hráči tak budú môcť využívať tieto aplikácie a skrátiť si tak čakanie počas načítavania alebo respawnu bez toho, aby museli odísť z hry.

Poslednou očakávanou novinkou je možnosť zaznamenávať videá v rozlíšení 4K 60p. To bolo zatiaľ možné iba na zariadeniach s rootom. V aplikácii kamery pribudli aj nové AI režimy.

Distribúcia najnovšej aktualizácie prebieha postupne, zatiaľ ju dostalo malé množstvo používateľov. Jej veľkosť je 515 MB.

 

Zdroj: GSMArena

Pridať nový komentár
TOPlist