Xiaomi osamostatňuje značku Redmi

Redmi je najúspešnejšia modelová rada od spoločnosti Xiaomi. Redmi telefóny sa vždy vyznačovali výborným pomerom cena/výkon a boli mierené do nižšej a strednej triedy. Aj u nám sme mali možnosť otestovať modely z tejto rady, konkrétne Redmi 5 PlusRedmi Note 5. Obidva telefóny sme ohodnotili veľmi kladne.

Nedávno Xiaomi predstavil model Mi Play, ktorý sa cenou a výbavou radí k modelom Redmi. Bolo to trochu nepochopiteľné, prečo Xiaomi si vytvorilo konkurenčný model pre svoje telefóny. Teraz je to jasné. Redmi už nebude len označenie modelovej rady, ale Xiaomi vytvára dcérsku spoločnosť pod názvom Redmi a tá bude pod touto značkou vyrábať svoje vlastné telefóny. Xiaomi tak spraví podobný krok ako Huawei, ktorý z modelovej rady Honor, urobil dcérsku spoločnosť.

Prvý telefón zo spoločnosti Redmi, by mal byť Redmi 7 a predstavia ho 10. januára v Pekingu. Očakáva sa aj predstavenie modelov Pro a Note.

Záhadou ostáva číslo 4800 pod názvom Redmi. Obrázok s týmto číslom, ktorý bol zverejnený spolu s informáciou o osamostatnení. Môže to byť označenie fotoaparátu o veľkosti 48 MPx alebo veľkosť batérie.

Komentáre (1)
Jojo

Mám redmi 6 ako vianočný darček, 4gb ram 64rom, 64 sd , raketa. Spokojnosť 100%

Pridať nový komentár
TOPlist