Xiaomi Mi 10i, prezlečený Redmi Note 9 Pro 5G?

Xiaomi plánuje predstaviť nový model smartfónu už o dva dni.

Čínsky výrobca smartfónov plánuje predstaviť nový model smartfónu, ktorý doplní sériu Mi 10. Novinka si požičiava dizajn, ale aj "vnútornosti" už predstaveného modelu Redmi Note 9 Pro 5G. So svojím predchodcom bude mať spoločný aj čipset Snapdragon 750G, ktorý vyrába Qualcomm. Hlavný foto-modul dodáva spoločnosť Samsung, presnejšie ide o modul ISOCELL HM2, ktorý má rozlíšenie 108 Mpix. Zaujímavý bude aj displej s FullHD+ rozlíšením o veľkosti 6,67 palca a obnovovacou frekvenciou 120 Hz, takže nepôjde o žiadne kompaktné zariadenie.

Vyššie spomínaný foto-modul bude doplnený o 8 Mpix ultra-široký modul, ale aj dva 2 Mpix foto-moduly pre makro-snímky a meranie hĺbky. Pre milovníkov selfie fotiek, je vpredu umiestnený fotoaparát o rozlíšení 16 Mpix vo forme priestrelu displeja. Tak isto poteší, že Xiaomi stále používa IR blaster na ovládanie elektroniky, no taktiež sa nezabudlo na 3,5mm audio jack, ktorý sa pomaly zo smartfónom vytráca. Batéria bude mať kapacitu 4820 mAh s podporou rýchleho 33W nabíjania. Nabíjačka by mala byť súčasťou balenia, navzdory zavedením trendom, kedy ju výrobcovia prestávajú pribaľovať k zariadeniam.

Bohužiaľ, nový model bude predstavený v Indii a nie je isté, či sa dostane aj na globálny trh. Predávaný bude v kombináciach 6 GB RAM / 128GB ROM, 8 GB RAM / 128GB ROM a v najnižšej verzii 6GB RAM / 64GB ROM. Ceny pri najnižšej verzii začínajú od 232€, kým pri najvyššej verzii to bude 365€. Predávaný bude v troch farebných prevedeniach: Pacific Sunrise, Atlantic Blue a Midnight Black.

Zdroj: GSMArena,

Pridať nový komentár
TOPlist