Xiaomi blokuje smartfóny v niektorých krajinách

Xiaomi spravil nečakaný krok, kedy začal blokovať smartfóny.

Predstavte si, že si kúpite nový smartfón, používate ho pár dní a zrazu vám vypíše správu o tom, že ho už naďalej nemôžete používať. Tento prípad už postihol niekoľko majiteľov smartfónov od čínskeho producenta elektroniky - Xiaomi, ktorý začal zamykať jednotlivé smartfóny. Vďaka tomu ich majitelia už nemôžu vôbec používať. Pritom jednotlivé zariadenia zobrazujú informatívnu správu, ktorá hovorí o tom, že zariadenie sa používa v nepodporovanej krajine. Zobrazovaná správa odkazuje majiteľom smartfónov, aby kontaktovali predajcov.

Tento problém aktívne zasahuje používateľov v krajinách: Kuba, Irán, Sýria, Severná Kórea, Sudán a Krym. Zároveň ide o zaujímavú situáciu, nakoľko čínska spoločnosť Xiaomi doteraz neblokovala takéto zariadenia, keďže vo veľa krajinách nemá regionálne zastúpenie a smartfóny neboli nikdy blokované. Pritom stačí len to, že váš smartfón podporuje pásma vášho mobilného operátora a môžete bez problémov používať zariadenie od Xiaomi. Je to teda minimálne zaujímavé, prečo sa výrobca Xiaomi rozhodol blokovať jednotlivé zariadenia len vo vyššie spomenutých krajinách. Paradoxom je, že smartfóny, ktoré majú nainštalovaný alternatívny operačný systém, nie sú postihnuté blokovaním a majitelia ich môžu naďalej používať bez obmedzení.

Čínsky technologický gigant vo svojich podmienkach spomína, že vo vyššie spomenutých krajinách nepovoľuje používať ich zariadenia bez toho, aby predajca ich zariadení mal potrebné povolenia na predaj.

Zdroj: XDA-Developers,

Pridať nový komentár
TOPlist