Windows 8 dostane podporu USB 3.0

, Autor: Gudas

Nový operačný systém bude už v základnej inštalácii podporovať rýchlejšie USB 3.0.

Microsoft demonštroval kompatibilitu chystaného Windows 8 s novým rozhraním USB 3.0. Na blog-u opisuje Steven Sinofsky okolnosti a problémy pri zahrnutí tejto podpory pri zachovaní spätnej kompatibility s hardvérom a softvérom určeným pre staršie USB protokoly. Vývojári museli okrem iného podstúpiť mnohé testy s rôznymi zariadeniami, aby dosiahli bezproblémovú kompatibilitu. Základný ovládač by mal tiež rozpoznať všetky USB 3.0 radiče, či už vo forme prídavných čipov alebo v čipsetoch, a tiež radiče na zariadeniach.

Microsoft predpokladá že desať-násobne rýchlejšie USB 3.0 rozhranie by v roku 2015 mali mať už všetky nové počítače, pričom ročne sa odhaduje predaj asi dvoch miliárd zariadení.

Spoločnosť by mala vydať testovaciu verziu Windows 8 pre developerov niekedy na budúci mesiac.

Kľúčové slová
Microsoft, operačné systémy, USB 3.0, Windows, Windows 8
Po kliknutí na vybrané kľúčové slovo sa vám automaticky zobrazia všetky súvisiace články na pc.sk

Re: Windows 8 dostane podporu USB 3.0

No to im trvalo, kým sa v Microsofte prebudili :-).

Mal to obsahovať už Win.7 povinne.

Re: Windows 8 dostane podporu USB 3.0

Pre boha ziveho a jeho syna, ci mozem spominat aj ine nadrpirodzene entity. Az Win 8?To teraz prisli na to ze USB3 je fajn? Ked su na trhu uz rok externe disky s USB3? A co robili pri Win 7 SP1? A co robia pri Win 7 SP2? Pred 10 rokmi samotny Win XP podporoval len USB1.1 ale uz SP1 pre Win XP priniesol podporu USB2.

Re: Windows 8 dostane podporu USB 3.0

je leto, dovolenky, kluuud :)

Poslať nový komentár

TOPlist